logo2

Zabójcza druga tercja Sanoka
poniedziałek, 23 stycznia 2023 08:12

Zagłębie Sosnowiec do połowy spotkania prowadziło z STS Sanok 3:0 by na koniec meczu zjechać z lodu pokonanym 3:4. Sanoczanie w siedem minut drugiej tercji wyprowadzili cztery ciosy po których Zagłębie już się nie podniosło.

Rozpoczęło się obiecująco dla miejscowych, bowiem w siódmej minucie Tim Friberg wykorzystał rzut karny. Drugie trafienie dla sosnowiczan było dziełem Jakuba Witeckiego, który zdobył gola strzałem między parkanami Dominika Salamy. Kiedy Christian Blomqvist w drugiej tercji podwyższył na 3:0 wydawało się, że Zagłębie ma mecz pod kontrolą. Od trzydziestej minuty gry zagraniczny zaciąg STS-u w przeciągu siedmiu minut zdołał wyprowadzić gości na prowadzenie. Gole zdobywali kolejno Sami Tamminen, Ville Heikkinen, Kalle Valtola oraz Jere Karlsson. W trzeciej tercji gole nie padły, chociaż Zagłębie miało swoje okazje. Był słupek po strzale Damiana Piotrowicza czy video-weryfikacja po strzale Witeckiego. Ostatecznie STS Sanok zgarnął pełną pulę punktową.

Zagłębie Sosnowiec - STS Sanok 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

1:0 Tim Friberg (06:23, Karny)

2:0 Jakub Witecki - Patryk Kogut, Michał Kotlorz (16:43)

3:0 Christian Blomqvist - Michał Kotlorz, Michał Naróg (24:14)

3:1 Sami Tamminen - Niko Ahoniemi, Kalle Valtola (29:33)

3:2 Ville Heikkinen - Sebastian Harila (31:35)

3:3 Kalle Valtola - Louis Miccoli (34:04)

3:4 Jere Karlsson - Elliot Lorraine, Kalle Valtola (36:24)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Sebastian Kryś (główni); Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi)

Minuty karne: 10-10

Strzały: 42-27

Widzów: 500

Zagłębie: Spěšný - Khoperia, Andrejkiw (4), Witecki, Kozłowski, Kogut - Naróg, Kotlorz, Blomqvist, Rzeszutko (2), Friberg - Motloch (2), Krawczyk, Piotrowicz, Bucenko, Pawlenko - Michałowski, Sikora, Bernacki, Nahunko, Modén.

STS Sanok: Salama - Karlsson, Valtola, Ahoniemi, Tamminen, Filipek - Florczak, Rąpała, J. Lorraine, Mocarski, E. Lorraine - Höglund (2), Łysenko, Heikkinen (4), Mäkelä, Harila - Wróbel, Dulęba, Miccoli, Sienkiewicz.