Zwycięstwo JKH na Zimowym
sobota, 21 stycznia 2023 11:12

W piątkowym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec musiało uznać wyższość drużyny JKH GKS Jastrzębie przegrywając 1:2.

Po bezbramkowej pierwszej tercji w drugiej na prowadzenie wyszli goście za sprawą Tuukka Rajamäkiego. Dziesięć minut później Jakub Witecki doprowadził do remisu. Zwycięska bramka padła w trzeciej odsłonie gry. Podczas gry w przewadze przyjezdni dokładnie rozpracowali sosnowiecką defensywę i krążek w siatce umieścił Josef Mikyska.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

0:1 Tuukka Rajamäki - Maciej Urbanowicz, Dominik Paś (25:12 - odłożona kara)

1:1 Jakub Witecki - Tomasz Kozłowski (35:14)

1:2 Josef Mikyska - Tuukka Rajamäki, Maciej Urbanowicz (43:25, 5/4)

Sędziowali: Mateusz Niżnik, Bartosz Kaczmarek (główni); Sławomir Szachniewicz, Michał Gerne(liniowi)

Minuty karne: 6-12

Strzały: 31-41

Widzów: 400

Zagłębie: Spěšný - Krawczyk, Andrejkiw, Witecki, Kozłowski (2), Piotrowicz - Naróg, Kotlorz, Blomqvist (2), Rzeszutko, Dubinin - Motloch, Michałowski, Kogut, Bucenko, Pawlenko (2) - Gniewek, Opiłka, Bernacki, Nahunko, Piotrowski.

JKH GKS: Bálizs - Viinikainen, Kostek, Urbanowicz (2), Paś (2), Rajamäki - Ševčenko (2), Bryk, Jansons (2), Mikyska, Švec (2) - Górny, Kamienieu, Sinegubovs, Freidenfelds, Ł. Nalewajka (2) - Horzelski, Onak, Blanik, Jarosz, R. Nalewajka.