Spadek w ligowej tabeli
środa, 11 stycznia 2023 12:04

W zaległym spotkaniu 31 kolejki PHL Zagłębie Sosnowiec przegrało wyjazdowe spotkanie z drużyną KH Toruń.

Gospodarze wygrali to spotkanie 2:0. W pierwszej tercji dla torunian trafił Jakub Prokurat. Drugi gol w trzydziestej minucie meczu był dziełem Illi Korenczuka. Karą meczu w tym spotkaniu (za bójkę w korytarzu po drugiej tercji) został ukarany Kamil Sikora. Porażka spowodowała spadek Zagłębia na ósmą lokatę tabeli PHL.

KH Toruń - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

1:0 Jakub Prokurat - Kamil Kalinowski (10:09 - odłożona kara)

2:0 Illa Korenczuk - Mikałaj Syty, István Gábor Szűcs (29:45)

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Bartosz Kaczmarek (główni) - Wojciech Czech, Igor Dzięciołowski (liniowi)

Minuty karne: 2-49

Strzały: 31-33

Widzów: 750

KH Toruń: Ekholm Rosén - Jaworski, Zieliński, Elomaa, Koskinen, Viitanen - Gimiński, Ahonen, Korenczuk, Syty, Szűcs (2) - Szécsi, Augstkalns, Olszewski, Kalinowski, Prokurat - Schafer, Bajwenko, Maćkowski, Szyrokow, Wenker.

Zagłębie (2): Spěšný - Naróg, Andrejkiw, Witecki, Kozłowski, Pawlenko - Khoperia, Kotlorz, Modén, Rzeszutko, Blomqvist - Krawczyk, Michałowski, Kogut, Nahunko, Piotrowicz - Gniewek, Opiłka, Sikora (45), Bucenko (2), Dubinin.