Miłe złego początki
sobota, 10 grudnia 2022 12:24

Zagłębie Sosnowiec ponownie bez punktów. W meczu z Cracovią mimo początkowego prowadzenia 2:0 to ostatecznie goście zgarnęli trzy punkty wygrywając 2:4.

Pierwsze trafienie dla gospodarzy było dziełem Michała Bernackiego, który sprzed odsłoniętej bramki umieścił krążek w siatce. Na dwubramkowe prowadzenie sosnowiecką drużynę wyprowadził Witalij Andrejkiw po zamieszaniu przed bramką Roka Stojanoviča. Jeszcze w pierwszej tercji kontaktowego gola zdobył Aleš Ježek mocnym strzałem po lodzie. W drugiej odsłonie nieliczni kibice zgromadzeni na Stadionie Zimowym zobaczyli tylko jednego gola. Radosław Sawicki z bulika ładnie przymierzył pod poprzeczkę nie dając szans Patrikowi Spěšnemu. W 50 minucie spotkania podczas gry w przewadze Patryk Wronka strzałem w okienko dał prowadzenie drużynie Cracovii. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w ostatniej minucie meczu strzałem do pustej bramki.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

1:0 Michał Bernacki - Andrej Dubinin, Aleksandr Pawlenko (02:24)

2:0 Witalij Andrejkiw - Dominik Nahunko, Patryk Kogut (06:38)

2:1 Aleš Ježek - Patrik Husák, Patryk Wronka (16:45)

2:2 Radosław Sawicki - Patryk Wronka (26:07)

2:3 Patryk Wronka - Erik Němec, Aleš Ježek (49:11, 5/4)

2:4 Patryk Wronka - Mateusz Michalski, Robert Arrak (59:57 - do pustej bramki)

Sędziowali: Michał Baca, Patryk Kasprzyk (główni) - Igor Dzięciołowski, Sławomir Szachniewicz (liniowi)

Minuty karne: 12-4

Strzały: 26-44

Widzów: 210

Zagłębie: Spěšný - Khoperia, Kotlorz, Kogut, Kozłowski, Nahunko - Gniewek, Andrejkiw, Witecki, Rzeszutko, Piotrowicz - Krawczyk, Opiłka, Pawlenko, Dubinin, Bernacki - Rzekanowski, Sikora, Kasprzyk.

Cracovia: Stojanovič- Graborenko, Krejčí, Kasperlík, Rác, Sawicki - Ježek, Gula, Wronka, Arrak, Michalski - Husák, Tynka, Němec, Csamangó, Brynkus - Dziurdzia.