Maraton meczów wyjazdowych zakończony
sobota, 05 listopada 2022 12:33

Aż jedenaście goli padło w meczu JKH Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec. Wygrali gospodarze pokonując sosnowiczan 7:4.

Ostre strzelanie JKH rozpoczęło od trzeciej minuty gry, kiedy pierwszą bramkę spotkania zdobył Mateusz Bryk. W dalszej części gry miejscowi zdobyli jeszcze trzy gole. Kiedy w drugiej tercji gospodarze zdobyli kolejne trzy bramki pierwsze trafienie z rzutu karnego dla Zagłębia zanotował Jakub Witecki. W trzeciej odsłonie JKH nieco spuściło z tonu co wykorzystali kolejno Tomasz Kozłowski, Damian Piotrowicz oraz Witalij Andrejkiw (gol w osłabieniu).

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:4 (4:0, 3:1, 0:3)

7:4 Witalij Andrejkiw (58:52, 4/5).

Sędziowali: Tomasz Radzik, Przemysław Gabryszak (główni) - Michał Gerne, Sławomir Szachniewicz (liniowi)

Minuty karne: 2-8

Strzały: 45-20

Widzów: 489

JKH GKS: Bálizs - Kostek, Viinikainen; Urbanowicz, Paś, Freidenfelds - Górny, Jansons; Kaleinikovas, Mikyska, Švec - Ševčenko, Bryk; Pelaczyk, Jarosz, Sinegubovs - Kamienieu (2), Horzelski; R. Nalewajka, Ł. Nalewajka.

Zagłębie (2): Spěšný - Naróg, Kotlorz; Kogut, Kozłowski, Witecki - Khoperia (2), Andrejkiw; Danyłenko, Rzeszutko (2), Piotrowicz - Krawczyk, Michałowski (2); Nahunko, Bucenko, Sikora - Opiłka, Luszniak; Piotrowski, Dubinin, Kasprzyk.