Dwie porażki Zagłębia
czwartek, 03 listopada 2022 17:13

W dwóch ostatnich spotkaniach Zagłębie Sosnowiec najpierw minimalnie przegrało z Unią Oświęcim a następnie w zaległym spotkaniu z Cracovią.

W meczu z Unią sosnowiczanie do 52 minuty gry prowadzili po golu Kamila Sikory z dwudziestej trzeciej minuty. Unici w ostatnich ośmiu minutach spotkania zdołali zdobyć dwie bramki i zainkasowali pełną punktowa pulę.

Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

0:1 Kamil Sikora - Dominik Nahunko (22:42),

1:1 Roman Diukow - Łukasz Krzemień, Jan Sołtys(51:45),

2:1 Jan Sołtys - Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień (58:15).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni) - Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).

Minuty karne: 10-10.

Strzały: 38-14.

Widzów: 1700.

Unia: Lindskoug - Pangiełow-Jułdaszew, Jākobsons; Szczechura, Cichy (2), Da Costa - Diukow, Jerofejevs; Padakin, Dziubiński (2), Ahopelto (2) - Bezuška, Noworyta; Sołtys, Krzemień, Kowalówka - Noworyta, Paszek; Laakso (4), Wanat, Denyskin.

Zagłębie: Spěšný - Naróg, Kotlorz; Kogut, Kozłowski (4), Witecki - Khoperia (2), Andrejkiw; Bernacki, Dubinin, Piotrowicz (2) - Krawczyk, Michałowski (2); Nahunko, Bucenko, Sikora - Gniewek, Luszniak; Danyłenko, Kasprzyk, Rzekanowski.

W zaległym spotkaniu trzeciej kolejki PHL Cracovia nie dała szans Zagłębiu wygrywając 6:1. Honorowe trafienie dla sosnowiczan zaliczył Nikita Bucenko.

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

1:0 Patrik Husák - Marek Račuk, Mateusz Michalski (14:10)

2:0 Patryk Wronka - Damian Kapica, Vojtěch Polák (31:05)

2:1 Nikita Bucenko - Kamil Sikora, Dominik Nahunko (33:09)

3:1 Vojtěch Polák - Patryk Wronka (36:04, 4/5)

4:1 Mateusz Michalski - Marek Račuk, Erik Němec (39:31)

5:1 Erik Němec - Damian Kapica, Vojtěch Polák (44:35, 5/4)

6:1 Vojtěch Polák - Jiří Gula, Patrik Husák (57:45)

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Sebastian Kryś (główni); Wojciech Czech, Dariusz Pobożniak (liniowi)

Minuty karne: 4-6

Strzały: 51-32

Widzów: 400

Cracovia: Zabolotny - Šaur (2), Gula, Kasperlík, Rác, Sawicki - Kinnunen, Krejčí, Wronka, Polák, Kapica - Husák, Bdžoch, Němec, Račuk, Michalski - Dziurdzia, Tynka, Brynkus (2), Ježek, Csamangó.

Zagłębie: Spěšný - Naróg, Kotlorz, Kogut, Kozłowski, Witecki - Khoperia (4), Andrejkiw, Bernacki, Rzeszutko, Piotrowicz - Krawczyk (2), Michałowski, Nahunko, Bucenko, Sikora - Opiłka, Gosztyła, Danyłenko, Dubinin, Rzekanowski.