Zwycięstwo w Nowym Targu
środa, 26 października 2022 12:00

Trzy punkty zainkasowała drużyna Zagłębia wygrywając w Nowym Targu z Podhalem 3:1.

Pierwszy gol spotkania padł w ostatniej minucie pierwszej tercji. Grając z przewagą jednego zawodnika Damian Piotrowicz umieścił w siatce odbity przez Pawła Bizuba (po strzale Patryka Koguta) krążek. W drugiej odsłonie kibice zobaczyli również tylko jedną bramkę. Podczas gry w przewadze nowotarżan Patrik Spěšný nie zdołał zatrzymać krążka uderzonego przez Filipa Wielkiewicza. W ostatniej części gry dwa trafienia na konto sosnowiczan zaliczyli ponownie Piotrowicz po ładnym strzale z okolic międzybulikowych oraz Jakub Witecki (strzał do pustej bramki niemal przez całe lodowisko).

Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

0:1 Damian Piotrowicz - Patryk Kogut, Jarosław Rzeszutko (19:25, 5/4)

1:1 Filip Wielkiewicz - Robert Mrugała (36:53, 5/4)

1:2 Damian Piotrowicz - Jarosław Rzeszutko (49:32)

1:3 Jakub Witecki (58:52, 4/4 - do pustej bramki)

Sędziowali: Michał Baca, Mateusz Bucki (główni); Mateusz Kucharewicz, Michał Żak (liniowi)

Minuty karne: 8-10

Strzały: 32-34

Widzów: 200

Podhale: Bizub - Volráb, Wsół, Wielkiewicz (2), Neupauer, Kamiński - Jelínek, Ałeksandrow, Kapica (2), Svitana, Przygodzki - Mrugała, Szlembarski, Worwa (2), Worona (2), Maunula - Soroka, Zorko, Frič, Słowakiewicz, Bochnak.

Zagłębie: Spěšný - Naróg, Kotlorz, Kogut, Kozłowski, Witecki - Khoperia, Andrejkiw (2), Bernacki, Rzeszutko, Piotrowicz - Krawczyk, Michałowski (2), Nahunko, Bucenko, Sikora (4) - Kasprzyk, Gosztyła, Danyłenko, Dubinin, Piotrowski.