Punkt zdobyty w Toruniu
poniedziałek, 17 października 2022 16:25

Druga dogrywka tego weekendu z udziałem Zagłębia Sosnowiec. Tym razem lepsi okazali się toruńscy hokeiści.

Gospodarze spotkania objęli prowadzenie w ósmej minucie po golu Elias Elomaa. Wyrównał podczas gry w przewadze Patryk Kogut. Na początku drugiej odsłony Zagłębie wyszło na prowadzenie dzięki trafieniu Jakuba Witeckiego. Kolejne trzy bramki zdobyli jednak miejscowi. Na listę strzelców wpisali się Niki Koskinen, Patrik Szécsi oraz Mark Viitanen. Sosnowiczanie tak jak w meczu z Cracovią nie poddali się i walczyli do końca. Dmytro Danyłenko był autorem gola kontaktowego. Na niespełna półtorej minuty przed końcem do remisu doprowadził Jarosław Rzeszutko. Dogrywka nie trwała zbyt długo, bowiem po 19 sekundach zwycięskie trafienie dla torunian zaliczył Szécsi.

KH Toruń - Zagłębie Sosnowiec 5:4 (1:1, 1:1, 2:2, d. 1:0)

5:4 Patrik Szécsi (60:19).

Sędziowali: Tomasz Radzik, Mateusz Bucki (główni) - Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi)

Minuty karne: 10-12.

Strzały: 40-28.

Widzów: 820.

KH Toruń: Studziński - Ahonen, Szécsi; M. Kalinowski (2), K. Kalinowski (2), Wenker - Augstkalns (2), Gimiński; Jeskanen (2), Koskinen, Viitanen - Jaworski (2), Robertson; Korenczuk, Elomaa, Syty oraz Bajwenko, Maćkowski, Zając, Szyrokow, Olszewski.

Zagłębie: Spěšný - Naróg, Kotlorz (2); Kogut, Kozłowski, Witecki (4)- Khoperia, Andrejkiw, Bernacki, Rzeszutko, Piotrowicz (2) - Krawczyk (2), Michałowski (2); Nahunko, Bucenko, Sikora - Gniewek, Luszniak, Danyłenko, Dubinin, Rzekanowski.

Jutro o godzinie 18:00 na Stadionie Zimowym zostanie rozgrane awansem spotkanie 25 kolejki PHL z Podhalem Nowy Targ. Zapraszamy!