Seria porażek przerwana
sobota, 15 października 2022 16:26

Zagłębie Sosnowiec meczem z Cracovią przełamało passę sześciu meczów bez punktów wygrywając w dogrywce 5:4.

Pierwsze trafienie spotkania należało do Michała Naroga, który zaskoczył Roka Stojanoviča strzałem spod prawej bandy. Podwyższenie prowadzenia Zagłębiu dał Jakub Witecki mijając dwóch krakowskich zawodników i umieszczając krążek po długim słupku w bramce gości. Cracovia błyskawicznie odpowiedziała, bowiem dwadzieścia sekund później Patryk Wronka pokonał swojego imiennika Patrika Spěšnego strzelając mu gola między parkanami. Druga tercja obfitowała w dużą ilość bramek. Cracovia w przeciągu niecałej minuty potrafiła zdobyć aż trzy bramki. Najpierw Marek Račuk idealnie zagrał zza bramki do Antoniego Dziurdzi a ten pięknie przymierzył w okienko. Następny gol dla przyjezdnych padł podczas gry w liczebnej przewadze, kiedy to celnym strzałem z bulika popisał się Robert Arrak. Kolejne trafienie dla Cracovii zaliczono Wronce, który początkowo pokazywał sędziemu że krążek po jego uderzeniu był w bramce Zagłębia. Sędzia dopiero po chwili wskazał na bramkę uznając gola, kiedy do siatki krążek skutecznie dobił Jakub Šaur. Wszystko to działo się przy zdezorientowanej obronie Zagłębia. Sosnowiczanie jednak nie załamali się tak szybko straconymi bramkami. Kontaktowego gola strzelił Nikita Bucenko wykorzystując zagranie Dominika Nahunko zza bramki. Na minutę przed końcem drugiej tercji trójkowa akcja Zagłębia zakończyła się trafieniem do bramki gości. Gola dającego remis zapisano na konto Damiana Piotrowicza. W trzeciej tercji bramki nie padły. W dogrywce swoją szansę wykorzystali miejscowi. Podczas gry w przewadze Zagłębia Stojanovič odbił strzał Tomasza Kozłowskiego, ale przy dobitce Patryka Koguta był bezradny.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 5:4 (2:1, 2:3, 0:0, d. 1:0)

4:4 Damian Piotrowicz - Jarosław Rzeszutko (39:00),

5:4 Patryk Kogut - Tomasz Kozłowski, Witalij Andrejkiw (61:17, 4/3).

Sędziowali: Andrij Kicza, Paweł Kosidło (główni) - Serhij Charaberiusz, Michał Żak (liniowi).

Minuty karne: 10-8.

Strzały: 39-38.

Widzów: 500.

Zagłębie: Spěšný (2) - Naróg, Kotlorz (2); Kogut, Kozłowski, Witecki - Khoperia, Andrejkiw (2); Bernacki, Rzeszutko, Piotrowicz - Krawczyk, Michałowski; Nahunko, Bucenko, Sikora (2) - Gniewek, Opiłka; Piotrowski, Dubinin (2), Rzekanowski.

Cracovia: Stojanovič - Ježek, Kapa; Kasperlík, Rác, Sawicki - Husák, Němec (2); Wronka (2), Polák, Kapica - Šaur, Gula; Brynkus, Račuk, Csamangó - Tynka; Michalski, Arrak (4), Dziurdzia.