Unia zbyt silna
poniedziałek, 03 października 2022 07:39

Wczorajsze spotkanie w wykonaniu Zagłębia było jeszcze słabsze niż w meczu z GKS. Unia Oświęcim w pełni zasłużenie wygrała 6:1.

Po meczu narzekania na styl gry słyszalne były nawet u najwierniejszych kibiców przychodzących od lat na Stadion Zimowy. W niedzielnym spotkaniu trener Grzegorz Klich zdecydował się od początku spotkania na wystawienie w bramce Sebastiana Lipińskiego. Ten skapitulował po raz pierwszy w drugiej minucie gry. Erik Ahopelto uderzył zza bramki a krążek odbił się od interweniującego Lipińskiego i wpadł do bramki. Drugie trafienie dla Unii było dziełem Michaela Cichego, który ładnym strzałem z nadgarstka umieścił krążek w siatce. W dwunastej minucie Ahopelto mocno uderzył na bramkę Zagłębia. Bramkarz sosnowiczan nie domknął parkanów i krążek mimo interwencji powoli wtoczył się za linię bramkową. Po tej bramce Lipińskiego zmienił Patrik Spěšný. Do końca pierwszej tercji nie dał się pokonać, jednak w drugiej po raz pierwszy musiał skapitulować po strzale Łukasza Krzemienia. Jedyny gol dla Zagłębia był dziełem Nikity Bucenki, któremu udało się pokonać Roberta Kowalówkę. W trzeciej tercji Unia dołożyła jeszcze dwa gole do swojej puli.  Najpierw po indywidulanej akcji trafienie z backhandu zaliczył Andrij Denyskin a wynik spotkania pięknym strzałem w okienko ustalił Sebastian Kowalówka.

Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

0:1 Erik Ahopelto - Krystian Dziubiński (01:22),

0:2 Michael Cichy - Pawło Padakin (06:40),

0:3 Erik Ahopelto - Roman Diukow, Tommi Laakso (11:51),

0:4 Łukasz Krzemień - Teddy Da Costa, Sebastian Kowalówka (32:47),

1:4 Nikita Bucenko - Witalij Andrejkiw, Tomasz Kozłowski (37:21),

1:5 Andrij Denyskin - Erik Ahopelto, Teddy Da Costa (49:08),

1:6 Sebastian Kowalówka - Dariusz Wanat, Jan Sołtys (49:32).

Sędziowali: Marcin Polak, Mateusz Krzywda (główny) - Andrzej Nenko, Mateusz Kucharewicz (liniowi).

Minuty karne: 12-10.

Strzały: 29-53.

Widzów: 300.

Zagłębie: Lipiński (od 11:42 Spěšný) - Michałowski, Andrejkiw; Dubinin (2), Bucenko, Bernacki (2) - Naróg, Kotlorz; Kogut (2), Rzeszutko, Witecki - Krawczyk, Khoperia (2); Piotrowicz, Kozłowski (2), Sikora (2) - Gosztyła, Opiłka; Rzekanowski, Kasprzyk, Danyłenko.

Unia: Kowalówka - Pangiełow-Jułdaszew, Jerofejevs; Szczechura, Cichy (2), Padakin - Jākobsons, Diukow, Laakso, Dziubiński (4), Ahopelto - Bezuška, Noworyta; Da Costa (2), Krzemień, Kowalówka - Noworyta, Paszek; Sołtys, Wanat, Denyskin (2).