Przegrana z Mistrzem Polski
sobota, 01 października 2022 10:26

GKS Katowice nie dał szans Zagłębiu Sosnowiec wygrywając na Stadionie Zimowym 5:2.

Zagłębie dość szybko wyszło na prowadzenie, bowiem już w trzeciej minucie gola w przewadze zdobył Jakub Witecki. Wyrównujący gol był dziełem Christiana Blomqvista, który po szybkiej akcji strzelił w bramkę Patrika Spěšnego. Bramkarz zdołał odbić krążek kijem ale na tyle niefortunnie, że ten wpadł lobem do bramki. Drugiego gola dla gospodarzy strzelił Patryk Kogut po bardzo dobrze rozegranej przewadze. Chwilę potem Brandon Magee wjechał przed bramkę Spěšnego i strzałem z backhandu umieścił krążek w siatce doprowadzając do remisu. Trzecią bramkę dla katowiczan po dwójkowej akcji Bartosz Fraszko - Joona Monto zdobył uderzeniem z pierwszego krążka ten drugi. W końcówce drugiej tercji Niko Mikkola podczas gry w przewadze uderzeniem z niebieskiej zaskoczył Spěšnego i zdobył czwartą bramkę dla GKSu. W trzeciej odsłonie karę za spowodowanie upadku przeciwnika oraz karę meczu za atak głową otrzymał Dominik Nahunko i Zagłębie musiało się bronić w osłabieniu przez siedem minut. Okres ten wykorzystali goście którzy zdobyli piątą bramkę. Jej autorem był Shigeki Hitosato.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

1:0 Jakub Witecki - Jarosław Rzeszutko, Patryk Kogut (02:57, 5/4)

1:1 Christian Blomqvist - Hampus Olsson (11:04)

2:1 Patryk Kogut - Jarosław Rzeszutko, Dominik Nahunko (28:25, 5/4)

2:2 Brandon Magee - Bartosz Fraszko, Maciej Kruczek (30:04)

2:3 Joona Monto - Bartosz Fraszko, John Murray (36:42)

2:4 Niko Mikkola - Christian Blomqvist, Teemu Pulkkinen (39:21, 5/4)

2:5 Shigeki Hitosato - Bartosz Fraszko, Marcin Kolusz (56:48, 5/4)

Sędziowali: Michał Baca, Mateusz Bucki (główni) - Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi)

Minuty karne: 37-8

Strzały: 25-46

Widzów: 500

Zagłębie: Spěšný - Michałowski, Andrejkiw; Nahunko (29), Bucenko, Danyłenko - Naróg, Kotlorz (2); Kogut, Rzeszutko, Witecki (2) - Krawczyk, Khoperia; Piotrowicz, Kozłowski (2), Sikora (2) - Gosztyła, Opiłka; Rzekanowski, Dubinin, Bernacki.

GKS Katowice: Murray - Rompkowski, Kolusz; Fraszko, Ciepielewski, Magee - Mikkola, Wanacki; Blomqvist, Smal (2), Monto - Kruczek (2), Wajda (2); Prokurat, Lehtonen (2), Pulkkinen - Musioł, Maciaś; Bepierszcz, Olsson, Hitosato.