logo2

Bezsilne Zagłębie
poniedziałek, 26 września 2022 07:12

Niedzielne spotkanie nie było udane dla sosnowieckich graczy którzy przegrali z Podhalem Nowy Targ 0:3.

Pierwsze trafienie dla Podhala zaliczył Filip Wielkiewicz. Po jego strzale krążek odbił się jeszcze od łopatki kija Jakuba Michałowskiego kompletnie zaskakując Patrika Spěšnýego. Na niespełna minutę przed końcem pierwszej odsłony stratę krążka Jakuba Witeckiego we własnej tercji skutecznie wykorzystał duet Ołeksij Worona - Alex Maunula. W kolejnych minutach gry Zagłębie próbowało atakować, lecz wyglądało to jak przysłowiowe "bicie głową w mur". Akcjom brakowało odpowiedniego wykończenia bądź strzały spokojnie do łapaczki wyłapywał Kevin Lindskoug (bramkarz Podhala w całym spotkaniu wybronił 45 strzałów). W końcówce spotkania wynik ustalił Bartłomiej Neupauer strzałem do pustej bramki.

Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

0:1 Filip Wielkiewicz - Bartłomiej Neupauer (03:47),

0:2 Alex Maunula - Ołeksij Worona (19:04),

0:3 Bartłomiej Neupauer - Robert Mrugała (58:48, 4/5).

Sędziowali: Paweł Breske, Sebastian Kryś (główni) - Wojciech Moszczyński, Michał Gerne (liniowi).

Minuty karne: 6-8.

Strzały: 45-35.

Widzów: 500.

Zagłębie: Spěšný - Michałowski (2), Andrejkiw; Nahunko, Bucenko, Danyłenko - Naróg, Kotlorz; Kogut, Rzeszutko, Witecki - Krawczyk, Khoperia; Piotrowicz, Kozłowski, Sikora - Luszniak, Opiłka (2); Rzekanowski, Dubinin, Bernacki (2).

Podhale: Lindskoug - Mrugała (2), Tomasik; Hvila, Neupauer, Wielkiewicz - Zorko (4), Moksunen; Przygodzki, Svitana, Frič - Jelínek, Volráb; Kapica, Worona, Maunula - Ałeksandrow, Worwa (2), Słowakiewicz, Kamiński, Cziakancew.