Emocje do samego końca
sobota, 17 września 2022 09:40

Zagłębie Sosnowiec w meczu z KH Toruń prowadziło już 3:0 oraz 4:1, lecz mimo tego kibice zgromadzeni na lodowisku do samego końca drżeli o wynik.

Pierwsza tercja w wykonaniu Zagłębia była bardzo dobra. Gospodarze zdobyli w niej trzy bramki nie tracąc żadnej. Pierwszą z nich strzałem z nadgarstka zdobył Jakub Witecki. Drugi gol był dziełem Michała Bernackiego, który trafił podczas gry w przewadze. Trzeci gol dla miejscowych padł łupem Jarosława Rzeszutki. Druga tercja na remis. Pierwsze trafienie dla gości zaliczył Adrian Jaworski po ładnej akcji swojego zespołu. Podwyższenie prowadzenia dał Zagłębiu ponownie Witecki strzelając bramkę podczas gry w osłabieniu. W trzeciej tercji torunianie za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Zdołali zdobyć w niej dwie bramki. Najpierw w przewadze gola zdobył Michał Kalinowski a potem podczas gry w podwójnej przewadze kontaktowego gola strzelił Edmunds Augstkalns. W końcówce meczu trener gości próbował jeszcze manewru z wycofaniem bramkarza. Zagłębie jednak przetrzymało opór torunian i trzy punkty pozostały w Sosnowcu.

Zagłębie Sosnowiec – KH Toruń 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)

1:0 Jakub Witecki – Patryk Kogut, Oskar Krawczyk (02:17)

2:0 Michał Bernacki – Nikita Bucenko, Tomasz Kozłowski (12:40, 5/4)

3:0 Jarosław Rzeszutko – Jakub Witecki (13:38, 4/4)

3:1 Adrian Jaworski – Michał Zając, Szymon Maćkowski (29:13)

4:1 Jakub Witecki – Michał Kotlorz (38:56, 4/5)

4:2 Michał Kalinowski – Illa Korenczuk (47:02, 5/4)

4:3 Edmunds Augstkalns – Niki Koskinen, Kamil Kalinowski (50:38, 5/3)

Sędziowali: Michał Baca, Mateusz Krzywda (główni) - Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi)

Minuty karne: 37-35

Strzały: 49-51

Widzów: 400

Zagłębie: Spěšný - Michałowski, Andrejkiw; Nahunko (2), Bucenko (27), Danyłenko - Naróg (2), Kotlorz (2); Kogut, Rzeszutko (2), Witecki - Krawczyk, Khoperia (2); Piotrowicz, Kozłowski, Sikora - Luszniak, Opiłka; Rzekanowski, Dubinin, Bernacki.

KH Toruń: Muštukovs - Jaworski, Ihnatenko; Syty, K. Kalinowski, Korenczuk - Zieliński, Augstkalns; M. Kalinowski, Koskinen (2), Viitanen - Ahonen, Gimiński; Olszewski, Elomaa (29), Jeskanen (4) - Schafer, Kurnicki; Wenker, Maćkowski, Zając.