Wymarzona inauguracja sezonu
sobota, 10 września 2022 17:27

Miłą niespodziankę sobie i kibicom sprawili hokeiści Zagłębia Sosnowiec pokonując 4:0 brązowych medalistów zeszłego sezonu JKH GKS Jastrzębie.

Pierwsza tercja przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy często sprawdzali umiejętności Patrika Spěšnego. W drugiej po błędzie Michała Kielera prowadzenie Zagłębiu dał Dominik Nahunko. Drugi gol był dziełem Damiana Piotrowicza, który silnie uderzył z klepy nie dając szans bramkarzowi. Chwile później padł kolejny gol dla sosnowiczan. Tomasz Kozłowski silnie uderzył krążek z niebieskiej, który otarł się jeszcze o Michała Bernackiego i wpadł do bramki. W końcówce trzeciej tercji trener Jastrzebia zdecydował się na wycofanie bramkarza, jednak nie przyniosło to skutku, bowiem przejęty krążek w środkowej części lodowiska w pustej bramce umieścił Nahunko. Warto zwrócić uwagę na dwie sprawy. Zagłębie trzy z czterech goli zdobyło podczas gry w przewadze. Nie sposób nie wspomnieć o Patriku Spěšným, który wybronił wszystkie 38 strzałów i zaliczył pierwszy shutout w sezonie.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

0:1 Dominik Nahunko (30:27, 5/4)

0:2 Damian Piotrowicz - Nikita Bucenko (36:06, 5/4)

0:3 Michał Bernacki - Tomasz Kozłowski, Nikita Bucenko (38:28, 5/4)

0:4 Dominik Nahunko (56:52 - do pustej bramki)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Rafał Noworyta (główni) - Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi)

Minuty karne: 10-6

Strzały: 38-22

Widzów: 280

JKH GKS (2): M. Kieler (30:27 B. Bálizs) - A. Kostek (2), O. Viinikainen; M. Urbanowicz, J. Švec (4), D. Paś - K. Górny, E. Jansons; M. Kaleinikovas, R. Freidenfelds, A. Sinegubovs - Ē. Ševčenko (2), M. Bryk; M. Korkiakoski, V. Pavlovs, Ł. Nalewajka - J. Kamienieu; R. Nalewajka, D. Jarosz, P. Pelaczyk.

Zagłębie: P. Spěšný (M. Szczepkowski n/g) - J. Michałowski, W. Andrejkiw (2); D. Nahunko, N. Bucenko, D. Danyłenko - M. Naróg, M. Kotlorz; P. Kogut (2), J. Rzeszutko, J. Witecki - O. Krawczyk, A. Khoperia; D. Piotrowicz, T. Kozłowski (2), K. Sikora - S. Luszniak, K. Opiłka; O. Rzekanowski, A. Dubinin, M. Bernacki.