logo2

Zagłębie pod ścianą
poniedziałek, 28 lutego 2022 21:28

Przegrana Zagłębia po dogrywce z drużyną GKS 3:4 spowodowała, że katowiczanie są o krok od kolejnej fazy rozgrywek.

W pierwszej tercji padł jeden gol, a jego autorem był Bartosz Fraszko. Na dwubramkowe prowadzenie gości wyprowadził Igor Smal po objechaniu bramki Andrierja Fiłonienki i umieszczeniu krążka za linią bramkową. Dwie kolejne bramki padły łupem gospodarzy, którzy dwukrotnie skutecznie wykorzystali okres gry w przewadze. Trafienia zaliczyli kolejno Andriej Czwanczikow i Tomasz Kozłowski. Prowadzenie Zagłębiu dał Jewgienij Nikiforow po szybkiej akcji całego pierwszego ataku. Katowiczanie zdołali wyrównać w 56 minucie gry dzięki Patrykowi Krężołkowi. Na początku dogrywki rzut karny zmarnował Patryk Wronka. Chwilę później Anthon Eriksson zdobył gola dając prowadzenie katowickiej drużynie w rywalizacji ćwierćfinałowej 3:1.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 3:4 (0:1, 2:1, 1:1, d. 0:1)

0:1 Bartosz Fraszko - Aleksandr Jakimienko (03:11)

0:2 Igor Smal - Matias Lehtonen (26:05)

1:2 Andriej Czwanczikow - Dominik Nahunko, Lukas Lundvald (33:14, 5/4)

2:2 Tomasz Kozłowski - Lukas Lundvald (37:49, 5/4 - odłożona kara)

3:2 Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew, Rusłan Baszyrow (49:59)

3:3 Patryk Krężołek - Mateusz Bepierszcz, Joona Monto (55:51)

3:4 Anthon Eriksson - Maciej Kruczek (66:49)

Sędziowali: Michał Baca, Marcin Polak (główni), Mateusz Bucki, Grzegorz Cudek (liniowi)

Minuty karne: 12-22

Strzały: 45-38