logo2

Wygrana Gieksy na Zimowym
niedziela, 27 lutego 2022 20:44

Hokeistom Zagłębia nie udało się wygrać pierwszego domowego pojedynku z GKS Katowice.

Pierwszą tercję wygrali mocno zmotywowani po ostatniej porażce w Katowicach goście. Wynik spotkania otworzył Patryk Krężołek w momencie sygnalizacji przez arbitra kary dla gracza Zagłębia. Drugą bramkę po rozklepaniu obrony Zagłębia przez katowiczan zdobył Matias Lehtonen, a trzecią podczas gry w przewadze Miro-Pekka Saarelainen. Po przerwie pierwsze trafienie dla sosnowiczan zaliczył Michał Bernacki. Goście odpowiedzieli w 32 minucie gry golem Grzegorza Pasiuta. W trzeciej odsłonie gola w podbramkowym zamieszaniu zdobył ponownie Bernacki, a trzy minuty później kontaktowego gola strzelił Rusłan Baszyrow. W końcówce spotkania gospodarze próbowali gry z wycofaniem bramkarza lecz stracili krążek i gola do pustej bramki zdobył Maciej Kruczek.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)

0:1 Patryk Krężołek - Mateusz Bepierszcz, Kalle Valtola (09:35)

0:2 Matias Lehtonen - Marcin Kolusz, Jakub Prokurat (12:03)

0:3 Miro-Pekka Saarelainen - Patryk Krężołek (16:01, 5/4)

1:3 Michał Bernacki - Oskar Krawczyk (22:06)

1:4 Grzegorz Pasiut - Igor Smal, Mateusz Rompkowski (31:26)

2:4 Michał Bernacki - Rusłan Baszyrow (44:29, 5/4)

3:4 Rusłan Baszyrow - Michaił Syrojeżkin (47:32)

3:5 Maciej Kruczek - Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut (58:25 - do pustej bramki)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Paweł Kosidło (główni), Wiktor Zień, Sławomir Szachniewicz (liniowi)

Minuty karne: 20-10

Strzały: 27-44