Mistrz Polski wygrywa z Zagłębiem
poniedziałek, 14 lutego 2022 11:41

W zaległym spotkaniu 36 kolejki PHL drużyna JKH GKS Jastrzębie wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 3:1.

Spotkanie źle rozpoczęli goście, gdyż po niespełna pół minuty gry złapali karę. Gospodarze szybko wykorzystali ten fakt i gola dającego prowadzenie zdobył Mateusz Bryk dobijając mocny strzał Siarhieja Bahalejszy. Drugą bramkę miejscowi również zdobyli w przewadze a jej autorem był Egils Kalns. Trzecie trafienie dla jastrzębian było dziełem Artūrsa Ševčenki, który znalazł się w sytuacji przed Andriejem Fiłonienką i nie dał mu szans. Pierwszego (i jak się później okazało jedynego) gola dla Zagłębia w 39 minucie zdobył Rusłan Baszyrow. Do końca spotkania więcej goli nie padło i trzy punkty zgarnęła drużyna JKH.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

1:0 Mateusz Bryk - Siarhiej Bahalejsza (00:59, 5/4)

2:0 Egils Kalns - Dominik Paś, Siarhiej Bahalejsza (12:30, 5/4)

3:0 Artūrs Ševčenko - Mateusz Bryk, Ēriks Ševčenko (15:07)

3:1 Rusłan Baszyrow - Dominik Nahunko, Aleksandr Wasiljew (39:00, 5/4)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Daniel Lipiński (główni), Michał Gerne, Wiktor Zień (liniowi)

Minuty karne: 10-14

Strzały: 28-26

Widzów: 450

Jastrzębie: Nechvátal - Ē. Ševčenko (2), Bryk; A. Ševčenko, Pavlovs, Razgals (2) - Bahalejsza, Kostek; Bondaruk, Rác, Paś - Górny, Horzelski; R. Nalewajka, Jarosz, Kalns (2) - Gimiński (4), Kamienieu; Pelaczyk, Ł. Nalewajka, Płachetka.

Zagłębie: Fiłonienko - Khoperia (2), Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew (2), Baszyrow - Naróg (2), Luszniak; Nahunko, Rzeszutko (2), Czwanczikow - Krawczyk (4), Klinecký; Sikora, Kozłowski, Bernacki - Gniewek, Opiłka; Piotrowicz (2), Dubinin, Blanik.