Zwycięstwo w cieniu protestu
piątek, 11 lutego 2022 23:17

Hokeiści Zagłębia wygrali trzecie spotkanie z rzędu pokonując dziś STS Sanok 5:2.

Był to zaległy mecz 34 kolejki spotkań PHL. Sosnowieccy zawodnicy w ramach protestu w związku z zaległościami finansowymi i problemami organizacyjnymi klubu opóźnili o 5 minut rozpoczęcie spotkania. Sędziowie nałożyli za to na drużynę Zagłębia karę 2 minut. Chwilę po jej zakończeniu wynik spotkania otworzył Jere Karlsson. Odpowiedź miejscowych była natychmiastowa, bowiem Jewgienij Nikiforow wyrównał 19 sekund później. Goście ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Radosława Sawickiego, który z najbliższej odległości umieścił krążek w bramce. Do remisu doprowadził Nikiforow po dwójkowej akcji z Rusłanem Baszyrowem. W 33 minucie gry Sawicki wykorzystał błąd graczy Zagłębia i wydawało się że zdobył swojego drugiego gola. Po wideoweryfikacji sędziowie bramki nie uznali. Nie mieli za to problemu z uznaniem bramki Michała Bernackiego, który w liczebnym osłabieniu pokonał Dominika Salamę. W trzeciej tercji padły dwie bramki dla sosnowiczan. Najpierw w podwójnej przewadze gola zdobył Baszyrow, a chwilę później Dominik Nahunko mocnym uderzeniem po lodzie dołożył piąte trafienie dla gospodarzy. W ostatniej minucie STS miał jeszcze szansę na zmniejszenie strat, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Bukowski.

W niedzielę Zagłębie zagra na wyjeździe zaległy mecz z JKH GKS Jastrzębie.

Zagłębie Sosnowiec - STS Sanok 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

0:1 Jere Karlsson - Eemeli Piippo (02:07)

1:1 Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew, Rusłan Baszyrow (02:26)

1:2 Radosław Sawicki - Sami Tamminen, Aleksandr Mokszancew (10:33, 5/4)

2:2 Jewgienij Nikiforow - Rusłan Baszyrow, Aleksandr Wasiljew (28:19)

3:2 Michał Bernacki (39:22, 4/5)

4:2 Rusłan Baszyrow - Aleksandr Wasiljew, Jewgienij Nikiforow (46:56, 5/3)

5:2 Dominik Nahunko - Jewgienij Nikiforow, Rusłan Baszyrow (47:47, 5/4)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Sebastian Kłaczyński (główni), Wojciech Czech, Michał Żak (liniowi)

Minuty karne: 16-6

Strzały: 26-39

Widzów: 500

Zagłębie: Fiłonienko - Naróg, Syrojeżkin, Nikiforow, Wasiljew, Baszyrow - Khoperia, Jaśkiewicz, Nahunko, Rzeszutko, Czwanczikow - Krawczyk, Klinecký, Sikora, Kozłowski, Bernacki - Luszniak, Gniewek, Kasprzyk, Dubinin, Blanik.

Sanok: Salama - Piippo, Jekunen, Sawicki, Mocarski, Bukowski - Marva, Karlsson, Henttonen, Tamminen, Mokszancew - Rąpała, Florczak, Bielec, Wilusz, Filipek - Biłas, Olearczyk, Łyko, Bar, Biały.