Przerwana passa porażek
poniedziałek, 31 stycznia 2022 08:44

Zwycięsko z potyczki z STS Sanok wyszli hokeiści Zagłębia Sosnowiec którzy wygrali wyjazdowe spotkanie 3:2. Tym samym przerwali serię sześciu porażek z rzędu.

Prowadzenie Zagłębiu dał Rusłan Baszyrow, który podczas gry w osłabieniu wykorzystał podanie zza bramki Aleksandra Wasiljewa. Do wyrównania doprowadził Filip Sienkiewicz, który dobił odbity krążek przez Andrieja Fiłonienkę po strzale Mateusza Wilusza. W drugiej tercji padła jedna bramka. Gospodarze wykorzystali okres gry w podwójnej przewadze i wyszli na prowadzenie po strzale Radosława Sawickiego. W 54 minucie gry do remisu doprowadził Dominik Nahunko ładnie uderzając po wygranym wznowieniu. Na cztery minuty przed końcem Branislav Pavúk po faulu na Tomaszu Kozłowskim został odesłany do szatni i Zagłębie mogło grać do końca spotkania w przewadze. Sosnowiczanie wykorzystali tę szansę a gola strzałem w okienko zdobył Kozłowski zapewniając drużynie trzy punkty.

STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

0:1 Rusłan Baszyrow - Aleksandr Wasiljew (04:16, 4/5)

1:1 Filip Sienkiewicz - Mateusz Wilusz, Julius Marva (11:11)

2:1 Radosław Sawicki - Jakub Bukowski, Sami Jekunen (36:16, 5/3)

2:2 Dominik Nahunko - Andrej Dubinin (53:39)

2:3 Tomasz Kozłowski - Oskar Jaśkiewicz, Jarosław Rzeszutko (56:41, 5/4)

Sędziowali: Tomasz Radzik, Mateusz Krzywda (główni) - Jacek Szutta, Mateusz Bucki (liniowi).

Minuty karne: 31-10

Strzały: 27-34

Widzów: 1000

Sanok: Salama - Piippo, Jekunen; Sawicki, Tamminen, Bukowski - Marva (4), Pavúk (25); Sienkiewicz, Wilusz, Filipek - Rąpała (2), Biłas; Bielec, Mocarski, Biały - Olearczyk, Florczak; Łyko, Bar, Wróbel.

Zagłębie: Fiłonienko - Khoperia (2), Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Bernacki - Naróg, Jaśkiewicz (2); Baszyrow, Rzeszutko, Czwanczikow - Krawczyk (2), Klinecký (2); Sikora, Kozłowski (2), Nahunko - Luszniak, Opiłka; Kasprzyk, Dubinin, Blanik.