logo2

Bez punktów w starciu ze "Stalowymi Piernikami"
sobota, 29 stycznia 2022 11:33

Kolejna porażka na koncie Zagłębia Sosnowiec. Wczoraj na Stadionie Zimowym lepsi okazali się gracze KH Toruń wygrywając 6:3.

Po bezbramkowej pierwszej tercji wynik otworzył Michaił Syrojeżkin, który w dwudziestej siódmej minucie pokonał Conrada Möldera. Nieco ponad minuty potrzebowali goście by wyrównać. Kamil Kalinowski w zamieszaniu podbramkowym zdołał pokonać Andreja Fiłonienkę. W 36 minucie gry na lodowisku przygasła część oświetlenia i sędziowie postanowili odesłać hokeistów wcześniej na przerwę. Sytuacja ta źle wpłynęła na sosnowieckich graczy, gdyż po powrocie na taflę w przeciągu trzech minut stracili trzy bramki, w tym jedną grając z przewagą jednego zawodnika. W trzeciej tercji Zagłębie ruszyło do odrabiania strat. Gole Oskara Jaśkiewicza oraz Jarosława Rzeszutki spowodowały, że sosnowiczanie złapali kontakt z przeciwnikiem. Gospodarze dalej atakowali i gdy wydawało się że padnie wyrównująca bramka torunianie wyszli z szybką kontrą i piątego gola dla przyjezdnych zdobył Michał Zając. Na dwie minuty przed końcem do boksu zjechał Fiłonienko i Zagłębie próbowało jeszcze w przewadze coś zmienić. Goście zdołali przejąć krążek i zdobyli szóstego gola. Do pustej bramki trafił Robert Arrak dla którego była to trzecia bramka w tym spotkaniu.

W niedzielę Zagłębie rozegra mecz w Sanoku z miejscowym STS.

Zagłębie Sosnowiec - KH Toruń 3:6 (0:0, 1:4, 2:2)

1:0 Michaił Syrojeżkin - Aleksandr Wasiljew, Jewgienij Nikiforow (26:05)

1:1 Michał Kalinowski - Patryk Kogut, Robert Arrak (27:22)

1:2 Robert Arrak - Patryk Kogut (36:28, 4/4)

1:3 Robert Arrak - Adrian Jaworski (38:47)

1:4 Patryk Kogut - Robert Arrak (39:26, 4/5)

2:4 Oskar Jaśkiewicz - Jarosław Rzeszutko (45:35)

3:4 Jarosław Rzeszutko - Oskar Jaśkiewicz, Rusłan Baszyrow (47:52)

3:5 Michał Zając - Robert Korczocha, Henri Limma (54:17)

3:6 Robert Arrak - Patryk Kogut (59:45 - do pustej bramki)

Sędziowali: Tomasz Radzik, Sebastian Kryś (główni), Dariusz Pobożniak, Wiktor Zień (liniowi)

Minuty karne: 10-10

Strzały: 30-34

Widzów: 400

Zagłębie: Fiłonienko (2) - Naróg, Syrojeżkin (2), Nikiforow, Wasiljew, Baszyrow - Khoperia (2), Jaśkiewicz, Nahunko, Rzeszutko, Czwanczikow - Krawczyk, Klinecký, Sikora, Kozłowski (4), Bernacki - Luszniak, Gniewek, Kasprzyk, Dubinin, Blanik.

Toruń: Mölder - Kuraszow, Szkrabow, Vasjonkin, K. Kalinowski (4), Huhdanpää - Szkodienko, Jaworski, Kogut, Arrak, M. Kalinowski - Kozłow (2), Rodionow (2), Syty, Korczocha, Limma - Schafer, Kurnicki, Dołęga, Rożkow, Zając (2).