Nadrabianie zaległości
wtorek, 25 stycznia 2022 22:14

W zaległym spotkaniu 30 kolejki PHL GKS Katowice zwyciężył w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem 3:2.

Już w trzeciej minucie gry prowadzenie dla gości strzałem z bliska dał Bartosz Fraszko. Na 2:0 podwyższył podczas gry w przewadze Mathias Lehtonen. Kontaktowy gol był dziełem Aleksandra Wasiljewa, który zdołał wbić krążek do bramki za zdezorientowanym Johnem Murrayem. GKS ponownie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie w trzydziestej szóstej minucie meczu. Podczas sygnalizacji kary dla gracza Zagłębia strzałem w okienko sprzed bramki popisał się Mateusz Bepierszcz. Sosnowiczanie zdołali jeszcze zadać jeden cios (gol Michała Bernackiego na niespełna trzy minuty przed końcem meczu), lecz pomimo wycofania bramkarza w końcówce nie udało im się doprowadzić do remisu.

Kolejne spotkanie w piątek, kiedy Zagłębie podejmie drużynę z Torunia.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

0:1 Bartosz Fraszko - Patryk Wronka (02:16)

0:2 Mathias Lehtonen - Anthon Eriksson, Mateusz Rompkowski (09:42, 5/4)

1:2 Aleksandr Wasiljew - Rusłan Baszyrow, Oskar Jaśkiewicz (23:33)

1:3 Mateusz Bepierszcz - Mateusz Michalski, Maciej Kruczek (35:15 - odłożona kara)

2:3 Michał Bernacki - Rusłan Baszyrow, Jewgienij Nikiforow (57:19, 5/4)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Patryk Pyrskała (główni) - Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi)

Minuty karne: 14-10

Strzały: 29-34

Widzów: 400

Zagłębie: Czernik - Naróg, Syrojeżkin, Nikiforow, Wasiljew, Baszyrow - Gniewek (2), Jaśkiewicz (2), Nahunko (2), Rzeszutko, Bernacki - Luszniak, Khoperia (4), Sikora (2), Kozłowski, Dubinin (2) - Opiłka, Siergiejew, Kasprzyk, Blanik, Gusiew.

GKS: Murray (2) - Rompkowski, Jakimienko (2), Fraszko, Lehtonen, Wronka - Kruczek (2), Wajda, Eriksson, Michalski, Mularczyk - Hudson, Wanacki, Krężołek (2), Monto (2), Kolusz - Musioł, Valtola, Bepierszcz, Smal, Prokurat.