logo2

Lekcja hokejowej gry w Tychach
środa, 19 stycznia 2022 08:16

Wysokiej porażki doznali hokeiści Zagłębia w wyjazdowym meczu z GKS Tychy.

Spotkanie przebiegało pod dyktando tyszan, którzy już w pierwszej minucie gry zdobyli gola a po dwóch odsłonach prowadzili 5:0. Na początku trzeciej tercji jedynego gola dla sosnowiczan zdobył Aleksandr Wasiljew. GKS dołożył jeszcze trzy gole ostatecznie ustalając wynik na 8:1.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)

1:0 Jean Dupuy - Bartłomiej Pociecha (00:54)

2:0 Radosław Galant - Mateusz Gościński (07:45)

3:0 Szymon Marzec - Jean Dupuy (13:55, 4/5)

4:0 Alexander Szczechura - Bartłomiej Pociecha (24:38)

5:0 Christian Mroczkowski - Artiom Smirnow (30:53)

5:1 Aleksandr Wasiljew - Rusłan Baszyrow, Jewgienij Nikiforow (41:11, 5/4)

6:1 Radosław Galant - Mateusz Gościński (43:57)

7:1 Michael Cichy - Alexander Szczechura (54:02, 5/3)

8:1 Mateusz Gościński - Bartłomiej Pociecha, Radosław Galant (55:53)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Mariusz Smura (główni) - Marcin Młynarski, Artur Hyliński (liniowi)

Minuty karne: 8-10

Strzały: 52-28

Widzów: 450

GKS Tychy: Israelsson (2) - Seed, Bizacki, Szczechura (2), Cichy, Mroczkowski - Żełdakow, Smirnow, Sierguszkin, Fieofanow, Dupuy - Biro, Pociecha, Gościński, Galant, Jeziorski - Korczemkin, Witecki, Wróbel, Starzyński (4), Marzec.

Zagłębie: Fiłonienko (2) (M. Czernik) - Naróg, Syrojeżkin, Nikiforow, Wasiljew, Baszyrow (2) - Khoperia, Jaśkiewicz, Piotrowicz, Rzeszutko, Bernacki - Siergiejew, Krawczyk, Sikora (2), Kozłowski (4), Lundvald - Luszniak, Kasprzyk, Blanik, Nahunko, Dubinin.