Punkt zdobyty w Toruniu
środa, 12 stycznia 2022 12:33

W wyjazdowym spotkaniu z KH Toruń drużyna Zagłębia Sosnowiec przegrała po dogrywce 4:5.

W pierwszej odsłonie Zagłebie prowadziło już 3:0 po trafieniach Oskara Jaśkiewicza, Aleksandra Wasiljewa oraz Jewgienija Nikiforowa. Prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, ale po jednej z akcji Wasiljew trafił w poprzeczkę. Pod koniec tercji pierwsze trafienie dla miejscowych zaliczył Henri Limma. W drugiej tercji padł tylko jeden gol a jego zdobywcą został Mikałaj Syty. Początek trzeciej części gry świetnie rozpoczęli torunianie, którzy za sprawą Aleksandra Rodionowa i jego pięknych strzałów wyszli na prowadzenie. W końcówce meczu przy wycofanym bramkarzu Zagłębiu udało się wyrównać. W dużym zamieszaniu przed bramką krążek do siatki zdołał skierować Kamil Sikora. Stało się to na 5 sekund przed końcową syreną. W dogrywce zwycięstwo gospodarzom dał Mikałaj Syty.

KH Toruń - Zagłębie Sosnowiec 5:4 d. (1:3, 1:0, 2:1, d. 1:0)

0:1 - Oskar Jaśkiewicz - Dominik Nahunko, Andrej Dubinin (03:39),

0:2 - Aleksandr Wasiljew - Jewgienij Nikiforow, Michał Naróg (09:46, 4/3),

0:3 - Jewgienij Nikiforow - Rusłan Baszyrow, Jarosław Rzeszutko (17:24, odłożona kara),

1:3 - Henri Limma - Mateusz Zieliński, Michał Kalinowski (18:07),

2:3 - Mikałaj Syty - Vadim Vasjonkin, Adrian Jaworski (31:07, 4/4),

3:3 - Aleksander Rodionow - Michał Zając, Patryk Kogut (41:35),

4:3 - Aleksander Rodionow (44:46, 5/4),

4:4 - Kamil Sikora - Jarosław Rzeszutko, Tomasz Kozłowski (59:55),

5:4 - Mikałaj Syty - Adrian Jaworski, Lauri Huhdanpää (61:45),

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Paweł Kosidło (główni) - Dariusz Pobożniak, Jacek Szutta (liniowi).

Minuty karne: 29 (w tym kara meczu dla Aleksandra Szkrabowa) - 8.

Strzały: 47-31.

Widzów: 621.

KH Toruń: Mölder (od 20:01 M. Studziński) - Szkodienko, Zieliński; Limma, Arrak, Kalinowski - Jaworski, Szkrabow (25); Vasjonkin, Korczocha, Huhdanpää (2) - Schafer, Rodionow (2); Zając, Syty, Kogut - Skólmowski, Bajwenko; Wenker, Rożkow, Olszewski.

Zagłębie: Fiłonienko - Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew (2), Baszyrow (2) - Khoperia, Jaśkiewicz; Nahunko, Rzeszutko, Dubinin (2) - Luszniak, Krawczyk; Sikora (2), Kozłowski, Lundvald oraz Opiłka, Siergiejew, Gusiew, Kasprzyk.