Wysokie zwycięstwo z Podhalem
piątek, 07 stycznia 2022 21:54

Piątkowe starcie w Nowym Targu było spotkaniem zespołów zajmujących ostatnie dwa miejsca w tabeli PHL. Lepsi okazali się hokeiści Zagłębia, którzy wygrali 6:0 i znacznie przybliżyli się do gry w play-off.

Zagłębie błyskawicznie objęło prowadzenie w tym spotkaniu, gdyż w 31 sekundzie gola zdobył Rusłan Baszyrow. Krążek po jego strzale jeszcze odbił się od Pawła Bizuba i wpadł do bramki. Na 2:0 podwyższył Jewgienij Nikiforow, który otrzymał doskonałe podanie od Baszyrowa i będąc sam przed bramkarzem nie zmarnował sytuacji. Trzecia bramka padła łupem Baszyrowa z ładnego podania Aleksandra Wasiljewa. W drugiej tercji kibice zobaczyli tylko jednego gola. Szybką dwójkową akcję Wasiljew - Nikiforow wykończył ten drugi. Podhale miało swoje szanse, lecz miejscowi gracze nie potrafili wykorzystać gry w przewagach - najpierw przez 4 minuty gry drugiej tercji a potem podwójnej przewagi w trzeciej. Dwa trafienia przyjezdnych w ostatniej odsłonie (gole Kamila Sikory i Andreja Dubinina) sprawiły, że pełną punktową pulę zgarnęło Zagłębie.

Kolejne spotkanie Zagłębie zagra we wtorek w Toruniu.

Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)

0:1 Rusłan Baszyrow - Jewgienij Nikiforow, Aleksandr Wasiljew (00:31)

0:2 Jewgienij Nikiforow - Rusłan Baszyrow, Aleksandr Wasiljew (06:42)

0:3 Rusłan Baszyrow - Aleksandr Wasiljew, Jewgienij Nikiforow (12:39)

0:4 Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew (30:48)

0:5 Kamil Sikora - Lukas Lundvald, Oskar Jaśkiewicz (54:55)

0:6 Andrej Dubinin - Dominik Nahunko, Aleksandr Wasiljew (56:08)

Sędziowali: Michał Baca, Sebastian Kłaczyński (główni) - Mateusz Bucki, Jacek Szutta (liniowi)

Minuty karne: 10-12

Strzały: 24-36

Widzów: 250

Podhale: Bizub - Tomasik (2), Mrugała (4); Bondaruk, Neupauer, Czwanczikow - Jelszański, P. Wsół; Wielkiewicz, Bryniczka (2), Kolusz - Szurowski, Kamieniecki (2); Worwa, Słowakiewicz, Siuty - Malasiński, Bochnak, B. Wsół, Soroka.

Zagłębie: Fiłonienko - Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow (2), Wasiljew (2), Baszyrow (2) - Khoperia, Jaśkiewicz; Piotrowicz, Rzeszutko, Przygodzki (4) - Luszniak, Krawczyk (2); Sikora, Kozłowski, Lundvald - Gniewek; Nahunko, Blanik, Dubinin, Bernacki.