Unia lepsza od Zagłębia
wtorek, 04 stycznia 2022 22:11

Pierwsze spotkanie Zagłębia Sosnowiec w 2022 roku zakończyło się porażką z Unią Oświęcim 3:7.

Unia w siódmej minucie gry objęła prowadzenie za sprawą Daniiła Oriechina. Do remisu błyskawicznie doprowadził Damian Piotrowicz przechwytując krążek z tercji przeciwnika i precyzyjnym strzałem zdołał pokonać Clarke’a Saundersa. Przyjezdni pod koniec tej części gry ponownie wyszli na prowadzenie po akcji i ładnym wykończeniu Oriechina. Druga tercja w wykonaniu oświęcimian była rewelacyjna. Zdołali oni bowiem zdobyć pięć bramek w nieco ponad osiem minut gry. Zagłębie zdołało zdobyć dwa gole - strzelcami Jewgienij Nikiforow oraz Tomasz Kozłowski. W trzeciej tercji wynik nie uległ już zmianie, chociaż obie drużyny miały swoje okazje.

W piątek Zagłębie zagra wyjazdowe spotkanie z Podhalem Nowy Targ.

Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim 3:7 (1:2, 2:5, 0:0)

2:7 Victor Rollin Carlsson - Teddy Da Costa, Andrej Themár (36:35),

3:7 Tomasz Kozłowski - Kamil Sikora (39:59).

Sędziowali: Marcin Polak, Patryk Pyrskała (główni) - Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).

Minuty karne: 12-4.

Strzały: 33-27

Widzów: 300.

Zagłębie: Fiłonienko (od 40:01 Czernik) - Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew (4), Baszyrow (2) - Khoperia (2), Jaśkiewicz; Dubinin, Rzeszutko, Lundvald - Luszniak, Krawczyk; Sikora (4), Kozłowski, Bernacki - Gniewek, Opiłka; Blanik, Nahunko, Piotrowicz.

Unia: Saunders - Stasienko, Orłow, Themár, Rollin Carlsson, Da Costa (2) - Glenn, Bezuška, A. Strielcow, W. Strielcow, Dziubiński - Noworyta, Paszek, Oriechin, Krzemień, Kowalówka - Jerasow, Wanat (2), Trandin, Prusak.