Przegrana z Cracovią
środa, 08 grudnia 2021 12:29

IV rundę rozgrywek PHL Zagłębie rozpoczęło od porażki z Cracovią 1:2.

Sosnowiczanie objęli prowadzenie w szóstej minucie gry, kiedy podczas podwójnej przewagi do bramki przeciwnika trafił Jewgienij Nikiforow. Tuż przed końcem pierwszej tercji szybkim strzałem wyrównał Collin Shirley. W drugiej odsłonie bramki nie padły. Jedyne i jak się okazało zwycięskie trafienie zaliczył Dmitrij Ismagiłow, który po błędzie Aleksandra Wasiljewa przy wyprowadzaniu krążka w tercji neutralnej przejął "gumę" i będąc sam na sam z Fiłonienką trafił do siatki.

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

1:0 Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew (05:20, 5/3)

1:1 Collin Shirley - Erik Němec (19:33)

1:2 Dmitrij Ismagiłow (46:57)

Sędziowali: Paweł Breske (główny), Sebastian Kryś (główny), Rafał Noworyta (liniowy), Jacek Szutta (liniowy)

Minuty karne: 27-10

Strzały: 39-33

Widzów: 200

Zagłębie: A. Fiłonienko - M. Naróg, M. Syrojeżkin, J. Nikiforow, A. Wasiljew, R. Baszyrow - B. Bychawski, O. Jaśkiewicz, M. Przygodzki, J. Rzeszutko, M. Bernacki - A. Khoperia, O. Krawczyk, K. Sikora, T. Kozłowski, L. Lundvald - N. Mickiewicz, J. Blanik, A. Dubinin, D. Nahunko, D. Piotrowicz.

Cracovia: D. Pieriewozczikow - J. Gula, J. Šaur, J. Popiticz, C. Shirley, E. Němec - M. Dudaš, J. Müller, D. Ismagiłow, J. Bodrow, A. Woroszyło - J. Karlsson, S. Kinnunen, S. Brynkus, I. Jacenko, M. Bezwiński - P. Gosztyła, Ł. Kamiński, A. Ježek.

W czwartek Zagłębie zagra na wyjeździe z GKS Tychy o godzinie 18:00. Bezpłatna transmisja z tego spotkania na platformie YouTube.