Nieudany weekend sosnowieckich hokeistów
wtorek, 09 listopada 2021 07:50

Trapione kontuzjami Zagłębie Sosnowiec przegrało dwa weekendowe spotkania. W piątek w Krakowie hokeiści przegrali z Cracovią, natomiast w niedzielę na Stadionie Zimowym lepszy okazał się tyski GKS.

W piątkowym spotkaniu gospodarze pierwsze trzy gole zdobyli grając w przewadze. W trzeciej tercji w przeciągu niecałych dwóch minut dołożyli jeszcze dwie bramki. Zagłębie zdołało odpowiedzieć dwoma trafieniami. Najpierw w podwójnej przewadze do bramki krążek skierował Jarosław Rzeszutko a chwilę później Dominik Nahunko na raty pokonał Davida Zabolotnego ustalając wynik spotkania.

Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 5:2 (1:0,2:0,2:2)

1:0 - Erik Němec - Damian Kapica, Jiři Gula (15:32 5/4),

2:0 - Dmitrij Ismagiłow - Artiom Woroszyło, Iwan Jacenko (22:50 5/4),

3:0 - Jiři Gula - Erik Němec, Aleš Ježek (33:09 5/4),

4:0 - Jewgienij Popiticz - Martin Dudaš, Sebastian Brynkus (48:11),

5:0 - Jewgienij Bodrow - Aleš Ježek (49:59),

5:1 - Jarosław Rzeszutko - Aleksandr Wasiljew, Bartłomiej Bychawski (51:27 5/3),

5:2 - Dominik Nahunko - Michał Czernik (53:31 5/4).

Sędziowali: Sebastian Kłaczyński, Tomasz Radzik (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).

Minuty karne: 37 (w tym kara meczu dla Martina Dudaša) – 10.

Strzały: 51-26

Widzów: 300.

Cracovia: Zabolotny – Gula (2), Šaur; Miszczenko, Němec (2), Kapica – Dudaš (25), Müller; Ismagiłow (2), Bodrow (2), Woroszyło – Ježek, Kinnunen; Brynkus (2), Jacenko, Popiticz – Kamiński, Gosztyła; Augustyniak, Shirley,  Csamangó (2).

Zagłębie: Czernik (2) – Bychawski, Syrojeżkin (2); Bernacki, Wasiljew, Lundvald – Naróg, Jaśkiewicz (2); Przygodzki, Rzeszutko, Dubinin –  Khoperia, Mickiewicz (2); Sikora, Kozłowski, Nahunko –  Gniewek, Luszniak; Kasprzyk, Blanik, Gusiew (2)

W niedzielnym starciu Zagłębie nie znalazło sposobu na pokonanie Kamila Lewartowskiego, natomiast GKS dwukrotnie pokonał Michała Czernika. Trzecią bramkę goście zdobyli strzałem do pustej bramki po wycofaniu przez trenera sosnowiczan bramkarza.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 0:3 (0:1,0:1,0:1)

0:1 - Bartłomiej Jeziorski - Michael Cichy, Christian Mroczkowski (06:47, 5/4)

0:2 - Szymon Marzec - Jan Krzyżek, Bartłomiej Pociecha (31:00),

0:3 - Alexander Szczechura - Michał Kotlorz, Jason Seed (59:46, 5/6, do pustej bramki)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Sebastian Kryś (główni) – Marcin Młynarski, Wiktor Zień (liniowi).

Minuty karne: 8-4.

Strzały: 24-36

Widzów: 600.

Zagłębie: Czernik (2) – Naróg, Syrojeżkin; Dubinin, Rzeszutko, Blanik – Bychawski, Jaśkiewicz; Kasprzyk, T. Kozłowski, Lundvald – Khoperia, Mickiewicz (2); Sikora (4), Nahunko, Gniewek oraz Luszniak i Gusiew.

GKS: Lewartowski – Pociecha, Biro; Wróbel, Galant (2), Jeziorski – Bizacki; Marzec, Ubowski, Krzyżek –  Seed, Kotlorz; Szczechura, Cichy, Mroczkowski (2) – Smirnow, Żełdakow; Sierguszkin, Fieofanow, Witecki oraz Gruźla.

Teraz przed hokeistami przerwa w ligowych rozgrywkach (reprezentacja Polski rozegra turniej Baltic Challenge Cup w Tallinie) i jest szansa by kilku zawodników zdołało wyleczyć urazy i powrócić do gry. Na wspomniany turniej powołanych zostało trzech zawodników: Michał Czernik, Oskar Jaśkiewicz oraz Michał Naróg.