Zagłębie pokonuje lidera
piątek, 15 października 2021 07:46

Dobry występ zaliczyli w Katowicach hokeiści Zagłębia Sosnowiec odnosząc zwycięstwo z prowadzącym w lidze miejscowym GKS.

Między słupkami sosnowieckiej bramki stanął Marcel Kotuła i spisał się znakomicie bowiem nie dał się pokonać ani razu. Parę razy pomogły mu słupki i poprzeczka bramki. Gospodarze oddali ponad dwa razy więcej strzałów w całym spotkaniu lecz nie przekuło się to na wynik. Zagłębie gola na 1:0 zdobyło podczas gry w przewadze. Podanie Martina Przygodzkiego wykorzystał Jarosław Rzeszutko pokonując Johna Murraya. Wynik nie zmieniał się do końcowych minut spotkania więc trener katowiczan Jacek Płachta zdecydował się na wycofanie bramkarza. Fakt ten wykorzystał Przygodzki precyzyjnym strzałem do pustej bramki z własnej tercji ustalając wynik spotkania. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Zagłębia w sezonie.

Kolejny mecz odbędzie się w niedzielę. Zagłębie czeka wyjazdowy mecz w Toruniu.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

0:1 - Jarosław Rzeszutko - Martin Przygodzki, Oskar Jaśkiewicz (24:58, 5/4),

0:2 - Martin Przygodzki - Jarosław Rzeszutko (58:28, 5/6, do pustej bramki).

Sędziowali: Paweł Breske, Mateusz Krzywda (główni)  – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).

Minuty karne: 10 – 8 (w tym 2 minuty kary technicznej).

Strzały: 46-21 (6-6, 16-8, 24-7).

Widzów: 638.

GKS: Murray – Rompkowski (2), Jakimienko (2); Fraszko, Pasiut, Wronka – Hudson, Wanack; Eriksson (2), Lehtonen, Krężołek (2) – Wajda, Kruczek; Bepierszcz, Monto (2), Michalski – Musioł, Krawczyk; Prokurat, Smal, Lebek.

Zagłębie: Kotuła – Naróg, Syrojeżkin; Lundvald, Wasiljew, Nikiforow – Bychawski (2), Jaśkiewicz; Piotrowicz, Rzeszutko, Przygodzki – Khoperia (2), Luszniak; Dubinin, T. Kozłowski (2), Nahunko – Opiłka, Mickiewicz; Kasprzyk, Sikora, Blanik.