Skuteczne przewagi Jastrzębia
niedziela, 03 października 2021 19:24

Zagłębie Sosnowiec uległo w dniu dzisiejszym JKH Jastrzębie 2:4. Trzy z czterech goli przyjezdni zdobyli w przewagach.

Już w drugiej minucie gry sosnowiczanie przegrywali po golu Radosława Nalewajki, który znalazł się przed Michałem Czernikiem i wykorzystał mocne nagranie Rusłana Baszyrowa. Na dwubramkowe prowadzenie gości wyprowadził Artūrs Ševčenko celnie przymierzając w bramkę Czernika. Zagłębie odpowiedziało na początku drugiej tercji golem Damiana Piotrowicza. Mimo optycznej przewagi Zagłębia więcej bramek w tej odsłonie nie padło. Początek trzeciej tercji również należał do gospodarzy, kiedy dwójkową akcję Aleksandr Wasiljew - Jarosław Rzeszutko wykończył ten drugi ładnie myląc Michała Kielera (gol zdobyty podczas gry w osłabieniu). Jastrzębie zdołało jeszcze w tym samym okresie gry w przewadze zdobyć trzeciego gola. Krążek po strzale Frenksa Razgalsa "zgubił się" między parkanami zdezorientowanego Czernika i ostatecznie wturlał do sosnowieckiej bramki. Wynik spotkania ustalił Siarhiej Bahalejsza zaliczając trafienie w podwójnej przewadze.

W najbliższy czwartek Zagłębie podejmie u siebie Cracovię. Początek spotkania o 19:00.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 2:4 (0:2, 1:0, 0:2)

0:1 Radosław Nalewajka - Rusłan Baszyrow (01:52)

0:2 Artūrs Ševčenko - Dominik Jarosz (07:35, 5/4)

1:2 Damian Piotrowicz - Jarosław Rzeszutko - Lukas Lundvald (21:01)

2:2 Jarosław Rzeszutko - Aleksandr Wasiljew (40:38, 4/5)

2:3 Frenks Razgals - Siarhiej Bahalejsza (41:07, 5/4)

2:4 Siarhiej Bahalejsza - Vitālijs Pavlovs, Egils Kalns (42:59, 5/3)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Tomasz Radzik (główni) - Michał Gerne, Wojciech Moszczyński (liniowi)

Minuty karne: 12-8

Strzały: 37-41

Zagłębie: Czernik - Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Bernacki - Bychawski, Jaśkiewicz; Lundvald, Rzeszutko, Piotrowicz - Khoperia, Mickiewicz; Przygodzki, Kozłowski, Nahunko - Gniewek, Luszniak; Blanik, Sikora, Dubinin.

JKH GKS: Kieler – Kostek, Bahalejsza; Urbanowicz, Pavlovs, Razgals – Górny, Bryk; Kasperlík, Rác, Kalns – Jass, Ē. Ševčenko; R. Nalewajka, Mlynarovic, Baszyrow – Horzelski, Kamienieu; A. Ševčenko, Jarosz, Ł. Nalewajka.