logo2

Pierwsze zwycięstwo w sezonie
niedziela, 19 września 2021 20:06

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec zdobyli dwa punkty pokonując po dogrywce KH Toruń 5:4.

Pierwsza bramka spotkania padła w trzynastej minucie a jej zdobywcą był Kamil Kalinowski. Jeszcze przed przerwą dwójkową akcję Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew wykończył ten drugi doprowadzając do remisu. W drugiej tercji od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Najpierw Andrej Dubinin z półobrotu trafił w okienko, a następnie Dominik Nahunko z okolic linii niebieskiej zdołał strzelić obok zasłoniętego Mateusza Studzińskiego. Torunianie szybko strzelili kontaktowego gola, lecz po analizie wideo sędzia go nie uznał. Kolejne trzy gole to pokaz skutecznej gry w przewadze drużyny gości. Jeszcze przed końcem drugiej tercji Kamil Kalinowski pokonał Michała Czernika strzałem między parkanami. Na poczatku trzeciej odsłony przy dużym zamieszaniu po bramką Zagłębia krążek w siatce zdołał umieścić Mikałaj Syty, a chwilę później Miro Lehtimäki dopadł do krążka odbitego od bandy za bramką sosnowiczan i z najbliższej odległości pokonał Czernika. Wyrównanie padło w 51 minucie gry, kiedy  Tomasz Kozłowski przytomnie wymanewrował bramkarza gości i z bliska wpakował krążek do bramki. W końcówce regulaminowego czasu gry gole nie padły. Dogrywkę świetnie rozegrali miejscowi. Grając z przewagą dwóch zawodników Nikiforow strzałem spod bulika dał pierwsze zwycięstwo sosnowieckiej drużynie.

We wtorek Zagłębie czeka wyjazdowa potyczka z Unią Oświęcim. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 5:4 d. (1:1, 2:1, 1:2, d. 1:0)

4:4 - Tomasz Kozłowski (50:26),

5:4 - Jewgienij Nikiforow - Tomasz Kozłowski (60:43, 5/3).

Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni) - Artur Hyliński, Andrzej Nenko (liniowi).

Minuty karne: 6-6.

Strzały: 33-30.

Zagłębie: Czernik – Khoperia, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew (2), Bernacki – Bychawski (2), Jaśkiewicz; Przygodzki (2), Rzeszutko, Piotrowicz – Luszniak, Mickiewicz; Dubinin, T. Kozłowski, Nahunko - Gniewek, Wysocki; Rybczik, Sikora, Blanik.

KH Toruń: Studziński - Szkodienko (2), Rodionow; Szabanow, Arrak, Huhdanpää - Jaworski, Szkrabow (2); Lehtimaki, K.Kalinowski, Kogut - Bajwenko, Zieliński; Limma, Syty, M.Kalinowski - Schafer, Skólmowski; Karczocha, Rożkow (2), Zając.