Pełna pula dla Katowic
sobota, 18 września 2021 09:32

Zagłębie Sosnowiec przegrało z GKS Katowice 2:5.

Przyjezdni prowadzili już w trzeciej minucie gry, kiedy nieupilnowany przez obronę Aleksandr Jakimienko sprzed bramki pokonał Michała Czernika. Na dwubramkowe prowadzenie gości wyprowadził Patryk Wronka po którego strzale krążek powoli wtoczył się za linię bramkową mimo interwencji Czernika. Trzecia bramka dla GKS padła łupem Mathiasa Lehtonena, który wykorzystał podanie Anthona Erikssona. Pierwszą bramkę dla sosnowiczan zdobył Jewgienij Nikiforow, który podczas gry w przewadze wymanewrował obrońców oraz bramkarza katowiczan i umieścił krążek w siatce. Kolejny gol dla Katowic był dziełem Anthona Erikssona. Drugą bramkę dla Zagłębia zdobył Jarosław Rzeszutko oddając strzał z bliska w zamieszaniu pod bramka Johna Murraya. Trener Zagłębia na dwie minuty przed końcem meczu spróbował gry bez bramkarza, lecz po szybkiej akcji z kontrataku gola do pustej bramki strzelił Wronka ustalając wynik spotkania.

W niedzielę Zagłębie zagra z KH Toruń. Początek spotkania na Stadionie Zimowym o godzinie 17:00.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

0:1 Aleksandr Jakimienko - Joona Monto, Mateusz Bepierszcz (02:10)

0:2 Patryk Wronka - Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko (11:34)

0:3 Mathias Lehtonen - Anthon Eriksson, Patryk Krężołek (26:44)

1:3 Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew, Michaił Syrojeżkin (28:47, 5/4)

1:4 Anthon Eriksson - Mathias Lehtonen, Patryk Krężołek (47:02)

2:4 Jarosław Rzeszutko - Bartłomiej Bychawski, Dominik Nahunko (48:20)

2:5 Patryk Wronka - Bartosz Fraszko (58:26)

Sędziowali: Mateusz Krzywda - Patryk Pyrskała (główni) - Grzegorz Cudek, Wojciech Czech (liniowi)

Minuty karne: 8-14

Strzały: 27-26

Widzów: 750

Zagłębie: Czernik – Khoperia, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Bernacki – Bychawski, Jaśkiewicz (2); Przygodzki, Rzeszutko, Rybczik (2) – Luszniak, Mickiewicz; Dubinin (2), T. Kozłowski (2), Nahunko - Gniewek, Wysocki; Piotrowicz, Sikora, Blanik.

GKS Katowice (2): Murray – Wajda, Kruczek; Fraszko (2), Pasiut, Wronka – Hudson (6), Wanacki; Eriksson, Lehtonen, Krężołek – Rompkowski, Jakimienko; Bepierszcz, Monto (2), Michalski – Musioł, Krawczyk; Lebek, Smal (2), Mularczyk.