logo2

Pierwszy mecz, pierwszy punkt
sobota, 11 września 2021 21:19

Na inaugurację sezonu 2021/22 Zagłębie Sosnowiec uległo po rzutach karnych Cracovii 3:4.

W pierwszej tercji przewagę mieli miejscowi i to oni stwarzali groźne akcje. Na szczęście kilkakrotnie dobrze interweniował Michał Czernik. Pierwszą bramkę dla Zagłębia po podaniu Aleksandra Wasiljewa spod bandy zdobył Jewguenij Nikiforow. Po przerwie natychmiast odpowiedziała Cracovia golem Jiříego Guli. Na prowadzenie krakowian wyprowadził Damian Kapica po błędzie defensywy Zagłębia. W trzeciej części gry do remisu doprowadził Jarosław Rzeszutko (gol uznany po analizie wideo). Sosnowiczanie objęli ponownie prowadzenie w 53 minucie, kiedy Nikforow dobrze uderzył pod poprzeczkę wykorzystując dogranie Wasiljewa. Pod koniec spotkania trener miejscowych wycofał bramkarza i ten manewr się opłacił, bo gola zdobył Erik Němec. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wyniku końcowym zadecydowały rzuty karne, które Cracovia wygrała 2:0.

W niedzielę Zagłębie podejmie GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 4:3 k. (0:1, 2:0, 1:2, d. 0:0, k. 2:0)

0:1 - Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew (18:38),

1:1 - Jiří Gula - Damian Kapica, Jakub Šaur (20:30, 5/4),

2:1 - Damian Kapica - Erik Němec, Jiří Gula (34:18),

2:2 - Jarosław Rzeszutko - Oskar Jaśkiewicz, Martin Przygodzki (43:44),

2:3 - Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew, Bartłomiej Bychawski (52:24),

3:3 - Erik Němec (58:49, 6/5),

4:3 - Jakub Šaur (65:00, decydujący rzut karny).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Daniel Lipiński (główny) – Grzegorz Cudek, Artur Hyliński (liniowi).

Minuty karne: 8-6.

Strzały: 43-25.

Cracovia: Pieriewozczikow – Gula, Šaur; Němec, Bodrow (2), Kapica (2) – M. Dudaš, Ježek; Csamangó, Kamiński, Brynkus – Kinnunen, Ignatowicz (2); Shirley (2), Jacenko, Woroszyło – Gosztyła, Jaracz; Dziurdza, Bezwiński, Augustyniak.

Trener: Rudolf Roháček

Zagłębie: Czernik – Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Bernacki – Bychawski (2), Jaśkiewicz; Rybczik, Rzeszutko (2), Przygodzki – Khoperia, Mickiewicz; Dubinin, T. Kozłowsi, Nahunko – Luszniak, Wysocki; Piotrowicz, Sikora (2), Blanik.

Trener: Grzegorz Klich