logo2

Sezon zakończony
niedziela, 21 lutego 2021 11:05

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Zagłębie Sosnowiec przegrało na oświęcimskim lodowisku z Unią 1:4. Dla sosnowieckich hokeistów był to ostatni mecz w lidze sezonu 2020/21 gdyż już dużo wcześniej stracili szansę na awans do fazy play-off.

Sporo sił kosztował sosnowiczan ostatni zwycięski mecz z GKS Tychy. W meczu z Unią widać było zmęczenie i brak świeżości. Po dwóch tercjach gospodarze prowadzili trzema bramkami. Jedyne trafienie dla Zagłębia zaliczył w czterdziestej pierwszej minucie gry Aleksandr Vasiliev. Chwilę później padł gol dla Unii i mecz zakończył się zwycięstwem oświęcimian 4:1.

Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

1:0 Da Costa Teddy - Orekhin Daniil, Zatko Miroslav (13:54)

2:0 Da Costa Teddy - Trandin Alexei, Glenn Ryan (30:29) 5/4

3:0 Brule Gilbert - McKenzie Brett (30:55)

3:1 Vasilev Aleksandr - Bashirov Ruslan, Nikiforov Evgeni (40:43)

4:1 McKenzie Brett - Sherbatov Eliezer, Glenn Ryan (41:21)

Sędziowali: Paweł Breske, Daniel Lipiński (główni) – Michał Gerne, Dawid Pabisiak (liniowi).

Minuty karne: 14-24 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Kamila Sikory).

Strzały: 35-17.

Widzów: mecz rozegrany bez udziału publiczności.

Unia: Saunders – Swindlehurst, Pretnar; S. Kowalówka, Kalan (2), Koblar (2) – Glenn (4), Luža; Sherbatov, McKenzie, Brulé (2) – Bezuška, Zatko; Garshin, Da Costa (2), Orekhin – P. Noworyta, M. Noworyta (2); Trandin, Krzemień, Przygodzki.

Zagłębie: Czernik (2) – Khoperia, Rodionow (2); Nikiforov (2), Vasiliev, Bashirov – Syroezhkin, Ļeščovs (2); Smal, Dubinin, Rybchik – Naróg, Luszniak; Sikora (14), T. Kozłowski, Blanik – M. Domogała (2), Wysocki; Piotrowski, Rutowski, Bernacki.