logo2

Bez punktów w starciu z Gieksą
wtorek, 19 stycznia 2021 12:28

W niedzielnym spotkaniu GKS Katowice podejmował drużynę Zagłębia. Gospodarze nie pozwolili sosnowiczanom na zdobycie punktów czy choćby gola.

Trzy bramki miejscowi zdobyli podczas gry w przewagach. Zagłębie miało swoje sytuacje, lecz brakowało celności lub dobrze interweniował w bramce Juraj Šimboch. Wynik mógł być wyższy, ale rzutu karnego tuż przed końcem pierwszej tercji nie wykorzystał Grzegorz Pasiut.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

1:0 – Filip Starzyński (11:45)

2:0 – Maciej Kruczek – Andriej Stiepanow, Grzegorz Pasiut (12:15, 5/4)

3:0 – Mikael Kuronen – Patryk Krężołek, Jyri Marttinen (35:45, 5/4)

4:0 – Andriej Stiepanow – Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut (46:32, 5/3)

5:0 – Mateusz Adamus – Jyri Marttinen, Kamil Paszek (57:32)

Sędziowali: Michał Baca, Paweł Kosidło (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa  (liniowi)

Minuty karne: 12 – 26 (w tym 10 min. dla Szymona Luszniaka za niesportowe zachowanie)

Strzały: 49-25

Widzów: Bez udziału publiczności

GKS: Šimboch (Miarka n/g) – Kruczek (2), Zieliński; Fraszko, Pasiut (2), Stiepanow – Marttinen (6), Franssila; Krężołek, Wanat, Kuronen (2) – Andersons, Liamin; Michalski, Starzyński, Nahunko – Paszek; Skrodziuk, Mularczyk, Adamus.

Zagłębie: Czernik (Kotuła n/g) – Khoperia, Rodionow; Nikiforov (4), Vasiliev (2), Bashirov (2) – Syroezhkin, Domogała (4); Smal, Dubinin, Rybchik – Ļeščovs, Luszniak (12); Sikora (2), Kozłowski, Blanik – Opiłka, Gniewek; Piotrowski, Rutkowski, Kulas.