Drugie zwycięstwo w sezonie
czwartek, 07 stycznia 2021 22:05

W pierwszym meczu 2021 roku o punkty Zagłębie Sosnowiec wygrało ze Stoczniowcem Gdańsk 5:2.

Goście idealnie rozpoczęli spotkanie, bowiem już po niecałej minucie gry cieszyli się z gola Josefa Vitka. Sosnowiczanie odpowiedzieli dwoma trafieniami Igora Smala (w przewadze) i Ivana Rybchika. Do remisu bardzo szybko doprowadził ponownie Vitek zdobywając gola po ładnym wymanewrowaniu Michała Czernika. Gospodarze dołożyli jeszcze dwie bramki w tej tercji. Najpierw po strzale Evgenija Nikiforova krążek odbił się od Ruslana Bashirova i wpadł do bramki kompletnie myląc Michała Kielera, a potem uderzenie Bashirova lekko przekierował do bramki Nikiforov. Druga odsłona nie przyniosła zmiany rezultatu, choć obie drużyny miały ku temu okazje. W trzeciej tercji szansę na podwyższenie wyniku miał Aleksandr Vasiliev, jednak nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na nim samym. Wynik ustalił Rybchik pokonując Kielera strzałem przy słupku po szybkiej akcji.

Zagłębie Sosnowiec – GKH Stoczniowiec Gdańsk 5:2 (4:2, 0:0, 1:0)

0:1 – Josef Vítek (0:53),

1:1 – Igor Smal – Michał Naróg (2:57, 5/4),

2:1 – Ivan Rybchik – Igor Smal, Mikhail Syroezhkin (6:46),

2:2 – Josef Vítek – Krystian Mocarski, Mateusz Rompkowski (7:09),

3:2 – Ruslan Bashirov – Jewgienij Nikiforow, Aleksandr Rodionov (14:43, 5/4),

4:2 – Evgeni Nikiforov – Ruslan Bashirov, Aleksandr Vasiliev (19:47),

5:2 – Ivan Rybchik – Michał Naróg (56:25).

Sędziowali: Marcin Polak, Patryk Pyrskała (główni) – Grzegorz Cudek, Jacek Szutta (liniowi).

Strzały: 36-25

Minuty karne: 16-14.

Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Zagłębie: Czernik – Khoperia (2), Rodionow; Nikiforov (4), Vasiliev, Bashirov (2) – Syroezhkin, Naróg; Smal (4), Dubinin, Rybchik – Ļeščovs (2), Luszniak; Sikora, Kozłowski, Blanik – Jākobsons (2), Gniewek; Piotrowski, Rutkowski, Kulas.

Stoczniowiec: Kieler – Mateusz Rompkowski, Wala; Vítek, Mocarski, Wołoszyk – Lehmann, Leśniak; Stasiewicz, Pesta (2), Strużyk – Liśkiewicz, Maciej Rompkowski (8), Maciej Rybak, Drozd-Niekurzak (2), Michał Rybak – Żurauski, Łabinowicz; Zając (2), Sadowski, Bandarenka.