Cracovia wygrywa na Zimowym
sobota, 05 grudnia 2020 20:13

W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w tym roku na własnym lodowisku hokeiści Zagłębia ulegli Cracovii 2:5.

Gra sosnowiczan w tym spotkaniu wyglądała nieco lepiej niż w ostatnich spotkaniach. Pierwsza bramka dla krakowian padła w liczebnej przewadze. Igor Augustyniak dokonał formalności kierując krążek do bramki po tym jak Cody Porter nie zdołał go zatrzymać po strzale Jiriego Guli. Drugi gol padł po mocnym strzale Josepha Widmara. Dwie kolejne bramki zawodnicy strzelali do swoich bramek - Damian Kapica zmylił Roberta Kowalówkę a Mikhail Syroezhkin Portera. Bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył po szybkiej akcji Ruslan Bashirov i w sytuacji 1/1 pokonał Kowalówkę. Na 4:2 podwyższył Taavi Tiala wykorzystując grę w podwójnej przewadze. Trzecia tercja była wyrównana. Przed końcem spotkania Zagłębie jeszcze próbowało gry bez bramkarza co wykorzystał Luke Ferrara ustalając wynik spotkania na 5:2 dla Cracovii.

Ostatnie dwa spotkania tego roku Zagłębie rozegra na wyjazdach - w Toruniu i Sanoku.

Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

0:1 – Igor Augustyniak – Jiří Gula, Damian Kapica (6:07, 5/4),

0:2 – Joseph Widmar – Štěpán Csamangó, Jiří Gula (8:01),

1:2 – Ivan Rybchik (9:09),

1:3 – Taylor Doherty (13:20),

2:3 – Ruslan Bashirov – Evgeni Nikiforov (35:20),

2:4 – Taavi Tiala – Damian Kapica (39:50, 5/3),

2:5 – Luke Ferrara – Štěpán Csamangó, Jiří Gula (59:36, do pustej bramki).

Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni) – Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi).

Minuty karne: 10-16 (w tym 2 minuty kary technicznej za nadmierną liczbę graczy na lodzie).

Strzały: 26-40 (5-12, 9-11, 12-17).

Widzów: bez udziału publiczności.

Zagłębie Sosnowiec: Porter (2) – Ļeščovs, Rodionow (2); Nikiforov (2), Dubinin, Bashirov – Syroezhkin, Naróg; Bernacki, Kozłowski, Rybchik – Jākobsons, Luszniak; Bombardier (2), Sikora, Smal – Domogała, Khoperia; Blanik, Kulas (2), Stojek.

Cracovia: Kowalówka – Gula (2), Šaur; Tiala, Augustyniak, Kapica (2) – Musioł, Dudaš (4); Franek, Ježek, Nejezchleb – Doherty (2), Gutwald; Brynkus (2), Widmar, Drzewiecki – Szurowski (2), Bezwiński, Csamangó, Kamiński, Ferrara.