Grad goli w meczu z mistrzem Polski
poniedziałek, 16 listopada 2020 18:19

Aż 13 bramek padło podczas spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS Tychy. Zwycięzcą okazał się lider PHL wygrywając 8:5.

Zagłębie wyszło na prowadzenie po bramce Ruslana Bashirova. Tyszanie zdołali w tej części gry strzelić dwie bramki. W drugiej odsłonie gospodarze nie mieli za dużo do powiedzenia przy dobrej i skutecznej grze przyjezdnych i przegrali tercję 0:5. W ostatnich 20 minutach meczu GKS nieco spuścił z tonu, co pozwoliło Zagłębiu na strzelenie czterech bramek (po dwa trafienia  Dubinina i Nikiforova) przy stracie jednej.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy (1:2, 0:5, 4:1)

1:0 – Ruslan Bashirov – Evgeni Nikiforov (3:25),

1:1 – Kacper Gruźla – Jakub Witecki, Ladislav Havlík (12:47),

1:2 – Alexander Szczechura – Christian Mroczkowski, Michael Cichy (19:13).

1:3 - Bartłomiej Jeziorski - Jason Seed, Alexander Szczechura (21:31, 5/4)

1:4 - Bartłomiej Pociecha - Jarosław Rzeszutko, Szymon Marzec (25:50)

1:5 - Jean Dupuy - Jarosław Rzeszutko, Bartłomiej Pociecha (29:04)

1:6 - Kacper Gruźla - Jakub Witecki, Radosław Galant (37:27)

1:7 - Filip Komorski - Mateusz Gościński, Ladislav Havlík (37:37)

2:7 - Andrei Dubinin - Ruslan Bashirov (43:33)

3:7 - Evgeni Nikiforov - Ruslan Bashirov, Andrei Dubinin (48:53)

3:8 - Radosław Galant - Michał Kotlorz, Ladislav Havlík (51:07)

4:8 - Andrei Dubinin - Ruslan Bashirov, Evgeni Nikiforov (54:29, 5/4)

5:8 - Evgeni Nikiforov - Tomasz Kulas, Igor Smal (59:11)

Sędziowali: Sebastian Kryś, Patryk Kasprzyk (główni) - Artur Hyliński, Wojciech Moszczyński (liniowi)

Minuty karne: 16-16

Strzały: 40-38

Widzów: (bez udziału publiczności)

Zagłębie Sosnowiec: Porter (od 31:36, Czernik) – Luszniak, Jākobsons; Nikiforov, Dubinin (12), Bashirov – Gniewek, Kozłowski (2); Bombardier, Blanik, Sikora (2) – Syrojeżkin, Khoperia; Bernacki, Kulas, Smal – Domogała, Opiłka; Stojek, Rutkowski, Jarosz.

GKS Tychy: Murray (Zawalski) – Havlík, Kotlorz; Gościński, Komorski (12), Jeziorski – Seed (2), Bizacki; Witecki, Galant, Marzec – Ciura, Pociecha; Szczechura, Cichy (2), Mroczkowski – Kogut oraz Krzyżek, Gruźla, Rzeszutko, Dupuy.