Nadrabianie zaległości
czwartek, 29 października 2020 08:12

W zaległym meczu 11 kolejki PHL Zagłębie Sosnowiec przegrało w Katowicach z miejscowym GKS 2:5. W bramce sosnowiczan zadebiutował Cody Porter.

Kanadyjski bramkarz obronił w meczu 37 z 42 strzałów oddanych przez gospodarzy. Pierwszy raz skapitulował w 18 minucie gry po strzale Filipa Stoklasy. Do remisu doprowadził Ruslan Bashirov. Następne 4 bramki padły łupem katowiczan. Dwa trafienia zaliczył Mateusz Michalski, po jednym Patryk Wajda oraz Miika Franssila. Wynik porażki zmniejszył Jewgenij Nikiforov wykorzystując podanie Andrieja Dubinina.

W piątek na Stadion Zimowy zawita drużyna STS Sanok. Początek spotkania o godzinie 19:00.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

1:0 – Filip Stoklasa – Filip Starzyński, Mateusz Michalski (17:47),

1:1 – Ruslan Bashirov – Jewgienij Nikiforov (26:13, 5/4),

2:1 – Patryk Wajda – Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut (31:55, 4/4),

3:1 – Mateusz Michalski – Filip Starzyński, Filip Stoklasa (39:44),

4:1 – Mateusz Michalski – Bartosz Fraszko, Maciej Kruczek (47:40, 5/4),

5:1 – Miika Franssila – Filip Stoklasa (53:34, 5/4),

5:2 – Jewgienij Nikiforov – Andriej Dubinin – Ruslan Bashirov (56:35).

Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni) – Mateusz Bucki, Marcin Młynarski (liniowi).

Minuty karne: 12 (w tym 2 minuty kary technicznej za nadmierną liczbę graczy na lodzie)-12.

Strzały: 42-15.

Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

GKS Katowice: Šimboch (Miarka n/g) – Krawczyk (2), Franssila; Wanat, Rohtla, Łopuski (2) – Andersons, Zieliński; Michalski, Starzyński (4), Stoklasa – Kruczek, Wajda; Fraszko, Pasiut, Krężołek – Cunik (2), Paszek; Skrodziuk Mularczyk, Adamus.

Zagłębie Sosnowiec: Porter (Czernik n/g) – Jākobsons, Syrojeżkin (2); Nikiforov (2), Dubinin (2), Bashirov – Kaščak (6), Naróg; Nahunko, Kozłowski, Bernacki – Khoperia, Domogała; Smal, Rutkowski, Sikora – Luszniak, Blanik; Stojek, Kulas, Piotrowski.