logo2

Nieudana pogoń Zagłębia
poniedziałek, 26 października 2020 08:52

Sosnowieckiej drużynie nie udało się zdobyć choćby punktu w meczu z KH Toruń. Po nieco lepszej grze niż w ostatnich spotkaniach ulegli "Stalowym Piernikom" 3:5.

Pierwszy gol zdobyli przyjezdni. W zamieszaniu przed bramką Michała Czernika krążek trafił do Konsta Jaakoli który skierował go do siatki. Drugie trafienie dla torunian przypadło Denisowi Segiuszkinowi, który podczas gry w przewadze huknął w okienko sosnowieckiej bramki. Chwilę później następnego gola dla gości zdobył Gleb Bondaruk. Swoje szanse na gola dla miejscowych mieli wcześniej Ruslan Bashirov czy Andriej Dubinin, natomiast raz gospodarzy przed stratą bramki uratował słupek. Zagłębie po 32 minutach gry przegrywało już 0:3. Następnie w niespełna 3 minuty zdołało doprowadzić do wyrównania. Pierwszego gola dla sosnowiczan zdobył Tomasz Kozłowski, drugiego Denis Salnikov, po którego strzale krążek odbił się od Antona Svenssona i wpadł za linię bramkową. Trzecie trafienie to zasługa Dominika Nahunko, który po szybkim kontrataku lewą stroną pokonał bramkarza przyjezdnych. Kolejne gole zdobywali jednak goście. W 53 minucie gry strzałem pod poprzeczkę popisał się Jegor Rożkow, a wynik ustalił Gleb Bondaruk (bramka uznana po analizie wideo).

W najbliższą środę Zagłębie rozegra zaległe wyjazdowe spotkanie z GKS Katowice. Początek o godzinie 18:30.

Zagłębie Sosnowiec – KH Energa Toruń 3:5 (0:1, 0:2, 3:2)

3:4 – Jegor Rożkow – Alex Olkinuora, Artiom Smirnow (52:46),

3:5 – Gleb Bondaruk – Andriej Czwanczikow (56:38).

Sędziowali: Sebastian Kryś, Mariusz Smura (główni) – Artur Hyliński, Michał Majkut (liniowi).

Minuty karne: 30 (w tym 10 minut dla Michała Domogały za niesportowe zachowanie) - 10.

Strzały: 27-38.

Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (Kotuła n/g) – Naróg, Luszniak; Nikiforov, Nahunko (2), Bernacki – Syrojeżkin, Khoperia; Bashirov, Dubinin (2), Smal (4) – Salnikow (2), Domogała (14); Sikora, Rutkowski, Kozłowski (4) – Opiłka, Gniewek; Blanik, Stojek, Piotrowski (2).

KH Toruń: Svensson (Studziński n/g) – Kozłow, Szkodienko (4); Dołęga, K. Kalinowski (2), M. Kalinowski – Podsiadło, Smirnow; Rancevs, Fieofanow (2), Sierguszkin – Gusevas (2), Jaworski; Bondaruk, Czwanczikow, Jaakola – Kuzniecow, Olszewski, Olkinuora, Rożkow, Saloranta.