banner
logo2
 
Przegrana Zagłębia z Podhalem
poniedziałek, 19 października 2020 08:46

We wczorajszym pojedynku Zagłębie Sosnowiec uległo Podhalu Nowy Targ 3:5. 

Od początku spotkania optyczną przewagę mieli goście, jednak w tej tercji to Zagłębie prowadziło za sprawa Tomasza Kozłowskiego, który zdobył bramkę strzałem z klepy. Wynik mógł podwyższyć Jewgenij Nikiforov, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił w bramkę. W drugiej odsłonie gry goście zdobyli dwie bramki podczas gry w przewadze. Zagłębie odpowiedziało golem wyrównującym Ruslana Bashirova, po którego strzale krążek wpadł do siatki wcześniej odbijając się od bramki i pleców Pawła Bizuba. Początek trzeciej tercji należał do przyjezdnych, którzy wyszli na prowadzenie po strzale nieupilnowanego pod bramką Mateusza Bepierszcza. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, bowiem jeszcze w tej samej minucie gry do remisu doprowadził Dominik Nahunko. Czwartą bramkę dla Podhala zdobył Kacper Guzik, który wykorzystał niefrasobliwość sosnowieckiej obrony przy wybijaniu krążka sprzed bramki i nie namyślając się uderzył wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Gospodarze próbowali gonić wynik, jednak pomimo wielu okazji podczas gry w przewagach nie zdołali strzelić gola. Wynik na minutę przed końcem spotkania ustalił Bepierszcz wykorzystując sytuację 1/1 z Michałem Czernikiem.


Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

1:0 - Tomasz Kozłowski - Łukasz Rutkowski (14:57)

1:1 - Mateusz Bepierszcz - Petr Chaloupka, Michal Vachovec (28:26, 5/3)

1:2 - Alexander Petersson - Bartłomiej Neupauer, Alan Łyszczarczyk (29:10, 5/4)

2:2 - Rusłan Bashirov - Armen Khoperia (31:30)

2:3 - Mateusz Bepierszcz - Michal Vachovec, Emil Švec (41:06)

3:3 - Dominik Nahunko - Michał Naróg, Jewgienij Nikiforov (41:52, 4/3)

3:4 - Kacper Guzik - Adrian Gajor (48:36)

3:5 - Mateusz Bepierszcz - Emil Švec, Michal Vachovec (59:00)


Sędziowali: Sebastian Kryś, Daniel Lipiński (główni) - Sławomir Szachniewicz, Wiktor Zień (liniowi)

Strzały: 35 - 38.

Minuty karne: 12 - 18 (w tym 2 min. kary technicznej)

Widzów: bez publiczności.


Zagłębie: Czernik - Naróg, Syrojeżkin; Nikiforov (2), Nahunko (2), Bernacki - Khoperia, Kaščák; Bashirov (2), Dubinin, Smal (2) - Jākobsons (4), Domogała; Kulas, Rutkowski, Kozłowski - Luszniak, Opiłka; Sikora, Blanik, Piotrowski.


 

Podhale (2): Bizub - Birziņš, Chaloupka; Švec, Neupauer (2), Pettersson (6) - Tomasik, Mrugała (4); Bepierszcz (2), Vachovec, Łyszczarczyk - Gajor, P. Wsół; Guzik, Kapica, Ankudinow (2) - B. Wsół, Kamieniecki; Worwa, Słowakiewicz, Bochnak.