Zagłębie bezradne w starciu z JKH
niedziela, 11 października 2020 19:01

Kolejną porażkę ponieśli hokeiści Zagłębia. Dziś lekcji hokeja udzielili im gracze z Jastrzębia.

Gra Zagłębia w dzisiejszym spotkaniu wyglądała bardzo słabo w porównaniu chociażby do piątkowego meczu z Unią. Było dużo prostych strat, niedokładności, błędów w obronie i braku pomysłu na wykończenie (nielicznych) akcji. Jedynego gola zdobył dla sosnowiczan Dominik Nahunko. Był to gol wyrównujący, gdyż goście od ósmej minuty prowadzili po trafieniu Marka Hovorki. Przyjezdnych na prowadzenie jeszcze w pierwszej tercji wyprowadził Roman Rac - po jego wrzutce krążek wtoczył się do bramki między niedomkniętymi parkanami Michała Czernika. Druga i trzecia tercja to "deja vu" z piątkowego spotkania - przegrane odpowiednio 0:3 i 0:1. Podsumowaniem gry Zagłębia może być ostatnia bramka dla JKH, kiedy zupełnie niepilnowany przed bramką Dominik Paś w zasadzie mógł zapytać Czernika w które miejsce ma uderzać...

Kolejne spotkanie Zagłębie rozegra w najbliższy piątek w Katowicach.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

0:1 - Marek Hovorka - Zackary Phillips, Maciej Urbanowicz (07:15)

1:1 - Dominik Nahunko - Ruslan Bashirov (16:29)

1:2 - Roman Rác - Mateusz Bryk, Radosław Sawicki (17:00)

1:3 - Zackary Phillips - Marek Hovorka, Maciej Urbanowicz (23:36, 5/4)

1:4 - Radosław Sawicki - Martin Kasperlik, Dominik Paś (24:49, 5/4)

1:5 - Jan Sołtys - Marcin Horzelski, Dominik Paś (26:25)

1:6 - Dominik Paś - Kamil Wałęga (49:10)

Sędziowali: Michał Baca, Mateusz Krzywda (główni) - Michał Majkut, Rafał Noworyta (liniowi)

Strzały: 19 - 50.

Minuty karne: 8 - 6.

Widzów: 300.

Zagłębie: Czernik - Kaščák, Jākobsons; Nikiforov, Nahunko, Bashirov - Khoperia, Syrojeżkin; Bernacki, Kulas, Smal - Naróg, Domogała; Sikora, Rutkowski, Kozłowski - Luszniak, Dubinin; Stojek, Blanik, Piotrowski.

JKH: Nechvatal (od 31:37 Marek) - Kostek, Klimíček; Urbanowicz, Hovorka, Phillips - Bryk, Górny; Sawicki, Rác, Kasperlik - Jass, Horzelski; Paś, Wałęga, Sołtys - Gimiński, Matusik; R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.