Unia wygrywa w Sosnowcu
sobota, 10 października 2020 12:06

W piątkowy wieczór Zagłębie Sosnowiec uległo wicemistrzom Polski Unii Oświęcim 1:5.

Pierwsza bramka dla gości padła po błędzie rozgrywania krążka przez Zagłębie w tercji Unii. Patryk Malicki przejął krążek i w sytuacji 1/1 pokonał Michała Czernika. Do remisu doprowadził Igor Smal dobijając "gumę" odbitą przez Saundersa po strzale Dominika Nahunko. Kolejna odsłona to pokaz skuteczności gry z kontry przyjezdnych. Gole zdobywali kolejno: Oriechin w okienko bramki Czernika, Sherbatov po "długim słupku" oraz Koblar po ładnie rozegranej akcji przez Unię. Zagłębie też miało swoje okazje, ale dobrze bronił Saunders a raz uratowała oświęcimian przed stratą gola poprzeczka. W trzeciej tercji wynik spotkania ustalił Koblar ze spokojem wykańczając akcję podczas gry w przewadze.

W niedzielę kolejny mecz na Stadionie Zimowym z JKH Jastrzębie.

Zagłębie Sosnowiec – Unia Oświęcim 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

0:1 - Patryk Malicki (06:50),

1:1 - Igor Smal - Dominik Nahunko, Ruslan Bashirov (15:23),

1:2 - Daniił Oriechin - Jere Helenius, Łukasz Krzemień (25:50),

1:3 - Eliezer Sherbatov - Aleksiej Trandin (29:26),

1:4 - Gregor Koblar - Luka Kalan, Sebastian Kowalówka (39:21),

1:5 - Gregor Koblar - Luka Kalan - Sebastian Kowalówka (56:04, 5/4).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Wojciech Wrycza (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).

Minuty karne: 6-10.

Strzały: 29-35.

Widzów: 380.

Zagłębie: Czernik – Kaščak, Jākobsons; Nikiforov (2), Nahunko, Bashirov – Khoperia, Syrojeżkin; Bernacki, Kulas, Smal (2) - Naróg, M. Domogała; Sikora, Rutkowski, T. Kozłowski - Luszniak, A. Jaskólski (2); Stojek, Dubinin, Piotrowski.

Trener: Grzegorz Klich.

Unia: Saunders – Zaťko, Pretnar; S. Kowalówka (2), Kalan, Koblar – Glenn, Luža (2); Sherbatov, Trandin, Przygodzki – Raitanen, Bezuška (2); Helenius, Da Costa, Oriechin – M. Noworyta (2); Piotrowicz, Krzemień (2), Malicki.

Trener: Nik Zupančič.