Pierwsze zwycięstwo w sezonie
piątek, 02 października 2020 21:16

Aż do siódmej kolejki musieli czekać kibice sosnowieckiego Zagłębia na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Pełna pulę punktową udało się zdobyć w meczu ze Stoczniowcem Gdańsk.

Dwie pierwsze tercje to dobra i skuteczna gra Zagłębia. Hat-tricka zaliczył Jewgienij Nikiforov. Dwie bramki zdobył Dominik Nahunko, po jednej dołożyli Tomasz Kozłowski oraz Michał Bernacki. O trzeciej tercji spotkania kibice, zawodnicy oraz sztab trenerski chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Przyjezdni wygrali ją 5:1. Z dobrej strony zaprezentowali się przede wszystkim Krystian Mocarski oraz Josef Vitek, którzy zdobyli po dwie bramki i dwie asysty. Jedyną bramkę dla gospodarzy w tej części gry zdobył Kamil Sikora.

W niedzielę Zagłębie rozegra wyjazdowe spotkanie z GKS Tychy.

Zagłębie Sosnowiec - GKH Stoczniowiec Gdańsk 8:5 (2:0, 5:0, 1:5)

1:0 Jewgienij Nikiforov - Dominik Nahunko, Rusłan Bashirov (03:20)

2:0 Dominik Nahunko - Michał Bernacki (12:11, 4/5)

3:0 Jewgienij Nikiforov - Rusłan Bashirov (20:33)

4:0 Tomasz Kozłowski - Łukasz Rutkowski, Michał Naróg (23:40, 5/4)

5:0 Jewgienij Nikiforov - Andrej Dubinin, Igor Smal (24:45)

6:0 Dominik Nahunko - Rusłan Bashirov, Jewgienij Nikiforov (35:35)

7:0 Michał Bernacki - Łukasz Rutkowski, Magnuss Jākobsons (37:16)

7:1 Krystian Mocarski - Mateusz Rompkowski, Josef Vítek (40:23, 5/4)

8:1 Kamil Sikora - Szymon Luszniak, Łukasz Rutkowski (44:55)

8:2 Michał Zając - Krystian Mocarski, Josef Vítek (45:43)

8:3 Josef Vítek - Krystian Mocarski (48:40)

8:4 Josef Vítek - Michał Zając (49:23)

8:5 Krystian Mocarski - Jakub Stasiewicz, Maciej Rybak (59:59)

Sędziowali: Marcin Polak - Mariusz Smura (główni) - Paweł Bajon - Andrzej Nenko (liniowi)

Minuty karne: 8-14

Strzały: 51-32

Widzów: 450

Zagłębie: Czernik (20:00 Kotuła) - Kaščak, Khoperia; Nikiforov, Nahunko, Bashirov - Jākobsons, Syrojeżkin - Bernacki, A. Domogała, Kulas - Naróg, M. Domogała; Smal (2), Dubinin (2), Kozłowski - Luszniak (2), A. Jaskólski; Blanik (2), Rutkowski, Sikora.

Stoczniowiec: Kieler (Soliński n/g) - Rompkowski (2), Liśkiewicz; Vítek, Mocarski, Zając - Lehmann (2), Kruk; Stasiewicz (2), Pesta (4), Bandarenka (2) - Leśniak, Wala; Mac. Rybak, Strużyk, Łabinowicz (2) - Żurauski; Niedźwiedziecki, Sadowski, Drąg.