Przegrana z Cracovią
niedziela, 20 września 2020 19:29

W niedzielnym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec nie zdobyło nawet punktu. Pełną pulę zgarnęli goście wygrywając w Sosnowcu 5:2.

Mecz dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy po niespełna trzech minutach gry prowadzili 1:0 (zdobywcą gola zupełnie niepilnowany pod bramką Aleś Jezek). Nadzieję na dobry wynik dla Zagłębia wlały w serca kibiców dwie bramki Ruslana Bashirova. Niestety jeszcze przed końcem pierwszej tercji Cracovia doprowadziła do remisu. W kolejnych odsłonach gry goście zdobyli jeszcze trzy bramki, Zagłębiu natomiast nie udało się już pokonać Michaela Petraska i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cracovii 5:2.

W piątek Zagłębie czeka ciężki mecz na wyjeździe z niepokonaną dotychczas drużyną KH Toruń.

Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

0:1 – Aleš Ježek – Richard Nejezchleb, Jakub Šaur (2:37),

1:1 – Rusłan Baszyrow – Armen Khoperia, Adam Domogała (6:27, 5/4),

2:1 – Rusłan Baszyrow – Jewgienij Nikiforow, Adam Domogała (13:12),

2:2 – Tomáš Franek – Richard Nejezchleb, Michal Gutwald (18:26, 5/4),

2:3 – Aleš Ježek – Martin Dudaš, Tomáš Franek (24:13, 5/4).

2:4 - Erik Němec (56:18),

2:5 - Erik Němec – Taavi Tiala, Jiří Gula (57:21, 5/4).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Wojciech Wrycza – Grzegorz Cytawa, Wojciech Moszczyński.

Strzały: 35:36.

Minuty karne: 8:10.

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (Kotuła) – Kaščak, Khoperia; Nikiforow, A. Domogała (2), Bashirov – Jākobsons (4), Syrojeżkin; Bernacki, Kozłowski, Nahunko – Naróg, M. Domogała; Smal, Blanik, Kulas (2) – Jaskólski, Stojek; Sikora, Rutkowski, Dubinin.

Trener: Grzegorz Klich.

Comarch Cracovia: Petrásek (Kowalówka) – Gula, Šaur (2); Tiala, Němec, Brynkus – Dudáš, Gutwald (4); Franek, Ježek (2), Nejezchleb – Musioł, Szurowski (2); Bezwiński, Kamiński, Csamangó – Gosztyła; Jastrabau, Dziurdzia oraz Augustyniak.

Trener: Rudolf Roháček.