Przegrana na początek
sobota, 12 września 2020 10:23

Meczem wyjazdowym w Jastrzębiu Zdroju drużyna Zagłębia Sosnowiec rozpoczęła sezon 2020/21. Inauguracja dla sosnowiczan okazała się porażką 2:7.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 15 minucie meczu. Bramkę wyrównującą zdobył Ruslan Bashirov. Do 32 minuty gry utrzymywał się remis. Potem jastrzębianie zdobyli pięć bramek w 7 minut. W tym okresie gry bramkę dla Zagłębia zdobył Andriej Dubinin. W trzeciej odsłonie gry gracze JKH zdobyli jeszcze jednego gola tym samym ustalając wynik spotkania na 7:2.

W niedzielę druga kolejka spotkań. Na Stadionie Zimowym Zagłębie podejmować będzie GKS Katowice. Początek spotkania o godzinie 17:00.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:2 (1:1, 5:1, 1:0)

6:2 – Zack Phillips – Radosław Nalewajka (39:45),

7:2 – Patryk Pelaczyk – Dominik Jarosz, Jan Sołtys (49:27).

Sędziowali: Mariusz Smura, Patryk Pyrskała (główni) - Grzegorz Cudek, Rafał Noworyta (liniowi)

Minuty karne: 8-2

Widzów: 550

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal (Marek) – Kostek, Klimíček; Rác, Hovorka, Urbanowicz – Bryk, Górny, Phillips (4), Paś, Kasperlík – Jass (4), Horzelski; R. Nalewajka, Wałęga, Sołtys – Michałowski, Gimiński, Pelaczyk, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Trener: Róbert Kaláber.

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (Kotuła) – Kaščák, Khoperia; Kozłowski, A. Domogała, Bashirov – Jākobsons, Syrojeżkin; Bernacki, Dubinin, Nahunko – Naróg, Salnikow (2); Smal, Blanik, Kulas – M. Domogała, Luszniak; Citok, Stojek, Kulikow.

Trener: Grzegorz Klich.