Play-off nie dla Zagłębia
poniedziałek, 03 lutego 2020 07:30

W wyjazdowym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec uległo Enerdze Toruń 5:6. Tym samym sosnowiczanie stracili szansę na grę w najlepszej ósemce ligi.

Przed meczem gracze Zagłębia mieli jeszcze czysto teoretyczne szansę na grę w play-off. Warunkiem niezbędnym na podtrzymanie szansy musiała być wygrana za 3 punkty. Niestety już po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 4:0. Nie załamało to przyjezdnych, którzy drugą tercję wygrali 3:1. W trzeciej tercji dołożyli jeszcze dwie bramki doprowadzając do remisu. Chcąc walczyć o pełna pulę trener Marcin Kozłowski wycofał bramkarza, co wykorzystali miejscowi zdobywając zwycięskiego gola. Dzięki wygranej Energa Toruń zagra w play-off. Zagłębiu do końca sezonu pozostaje rozegranie dwóch spotkań.

KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 6:5 (4:0, 1:3, 1:2)

1:0 Dienis Sierguszkin - Jegor Fieofanow (06:24)

2:0 Dmitrij Kozłow - Jarosław Dołęga (09:27, 5/3)

3:0 Michał Kalinowski - Bartosz Fraszko, Mateusz Zieliński (15:33, 5/4)

4:0 Michał Kalinowski - Jarosław Dołęga (16:56)

4:1 Daniił Kulikow - Andrej Dubinin (21:07)

5:1 Michał Kalinowski - Bartosz Fraszko, Jarosław Dołęga (28:43)

5:2 Daniił Kulikow - Kamil Sikora (31:24, 5/4)

5:3 Andrej Dubinin - Marek Kaluža, Kamil Sikora (32:40)

5:4 Andrej Dubinin - Kamil Sikora, Daniił Kulikow (53:46)

5:5 Armen Khoperia (56:40)

6:5 Michał Kalinowski - Aleksandr Wołżankin, Bartosz Fraszko (59:18, do pustej bramki)

Sędziowali: Robert Długi, Przemysław Kępa (główni) - Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi)

Minuty karne: 10-12

Strzały: 34-31

Wznowienia: 27-45

Widzów: 1600

KH Energa: Spěšný (Bojanowski n/g) – Jeriomienko (4), Szkodienko; Fieofanow, Karczocha, Sierguszkin - Kozłow (4), Zieliński; Dołęga, Fraszko, Kalinowski - Skólmowski, A. Jaworski; Wiejtow, Jesajan (2), Wołżankin - Smirnow, Griebieniuk; J. Jaworski, Olszewski, Naparło.

Zagłębie: Radziszewski (Czernik n/g) - Kaluža (2), Kowalenko (2); Bernacki, Tyczyński, Stoklasa - Cunik (2), Khoperia; Kozłowski, Blanik (2), Citok - Podsiadło, Charousek; Kulikow, Dubinin (2), Sikora (2) - Działo, Horzelski; Dybaś, Stojek, P. Jarosz.