logo2

Punkt zdobyty w walce z JKH
środa, 22 stycznia 2020 14:12

Zagłębie Sosnowiec przegrało z JKH Jastrzębie po rzutach karnych 2:3.

Po pierwszej remisowej tercji w drugiej dość niespodziewanie sosnowiczanie objęli prowadzenie po akcji Damiana Tyczyńskiego, który wyjechał zza bramki i z backhandu pokonał Raszkę. Kolejne dwie bramki zdobyli goście. Gospodarze zdołali wyrównać niecałe dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry (strzelcem gola Michał Bernacki). Dogrywka nie przyniosła rozstzygnięcia i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W nich jedyne trafienie zaliczył Rohtla dając 2 punkty swojej drużynie.

Meczu nie dokończył Adam Jaskólski, który w trzeciej tercji został odwieziony do szpitala. Wstępne diagnozy mówią o kontuzji barku.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 2:3 po rzutach karnych (0:0, 1:1, 1:1, d. 0:0, k. 0:1)

1:0 Damian Tyczyński - Maksim Citok, Filip Stoklasa (29:48)

1:1 Henrich Jabornik - Artem Iossafov, Jesse Rohtla (37:23)

1:2 Maciej Urbanowicz - Māris Jass, Kamil Wróbel (47:5)

2:2 Michał Bernacki - Armen Khoperia, Matej Cunik (58:18)

2:3 Jesse Rohtla (65:00, decydujący rzut karny)

Rzuty karne: Dominik Nahunko (-), Artem Iossafov (-), Damian Tyczyński (-), Jesse Rohtla (+), Tomasz Kozłowski (-), Kamil Wałęga (-), Filip Stoklasa (-), Martin Kasperlík (-), Jakub Blanik (-).

Sędziowali: Marcin Polak, Michał Baca (główni) - Grzegorz Cudek, Artur Hyliński (liniowi)

Minuty karne: 8-10

Strzały: 21-46

Widzów: 150

Zagłębie: Czernik (Radziszewski n/g) - Kaluža, Kowalenko; Nahunko, Tyczyński, Stoklasa (4) - Khoperia, Cunik; Kozłowski, Blanik (2), Citok - Podsiadło (2), Charousek; Bernacki, Dubinin, P. Jarosz - Działo, Horzelski; Piotrowski, Sikora, Jaskólski.

JKH GKS: Raszka (Marek n/g) - Matusik, Górny; Urbanowicz (4), Paś, Wałęga - Jabornik, Kostek; Kasperlík, Rohtla, Iossafov - Auvinen, Jass; R. Nalewajka, D. Jarosz, Virtanen - Gimiński (4), Michałowski (2); Ł. Nalewajka, Wróbel, Pelaczyk.