Znokautowani w drugiej tercji
niedziela, 05 stycznia 2020 21:18

Nietęgie miny mieli dzisiaj kibice opuszczający Stadion Zimowy, bowiem Zagłębie Sosnowiec przegrało ważny mecz z sąsiadującą w tabeli drużyną KH Energą Toruń 2:6.

Po pierwszej bezbramkowej tercji nic nie zapowiadało takiego przebiegu spotkania, gdyż na początku drugiej tercji sosnowiczanie objęli prowadzenie po strzale Damiana Tyczyńskiego. Do wyrównania doprowadził Bartosz Fraszko. Potem nadszedł okres trzech minut, w którym Zagłębie straciło trzy bramki (w tym dwie grając z przewagą jednego zawodnika!) a strzeliło jedną (gol Tomasza Kozłowskiego). W ostatniej odsłonie gola w przewadze zdobył Michał Kalinowski, który w dniu dzisiejszym okazał się być katem Zagłębia (4 strzelone bramki).

Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 2:6 (0:0, 2:5, 0:1)

1:0 - Damian Tyczyński - Damian Nahunko, Marek Kaluža (22:42)

1:1 - Bartosz Fraszko - Dominik Olszewski (28:38)

1:2 - Michał Kalinowski - Bartosz Fraszko (35:01, 4/5)

1:3 - Michał Kalinowski - Bartosz Fraszko (36:11, 4/5)

2:3 - Tomasz Kozłowski - Jakub Blanik, Łukasz Podsiadło (36:33)

2:4 - Michał Kalinowski - Bartosz Fraszko (37:03)

2:5 - Dienis Sierguszkin - Jegor Fieofanow (38:03)

2:6 - Michał Kalinowski - Dmitrij Kozłow (47:12, 5/4)

Sędziowali: Paweł Breske, Paweł Kosidło (główni) - Andrzej Nenko, Kamil Korwin (liniowi)

Strzały: 31-43

Minuty karne: 18 - 10.

Widzów: 800.

Zagłębie: Radziszewski (od 38:03 Czernik) - Kaluža, Triasunow; Nahunko, Tyczyński, Stoklasa - Cunik, Khoperia; Garszyn, Karczocha, Oriechin - Charousek, Podsiadło; Kozłowski, Sikora, Bernacki - Jaskólski, Horzelski; Stojek, Dubinin, Blanik.

KH Energa: Spěšný - Kozłow, Skólmowski; Sadrietdinow, Fieofanow, Sierguszkin - Zieliński, A. Jaworski; Kalinowski, Fraszko, Wołżankin - Griebieniuk, Smirnow; J. Jaworski, Szkodienko, Minge oraz Gazda, Jeriomienko, Olszewski.