Podhale górą
niedziela, 22 grudnia 2019 21:17

Ostatni pojedynek w tym roku kalendarzowym nie poprawił kibicom przedświątecznego nastroju, bowiem Zagłębie Sosnowiec uległo Podhalu Nowy Targ 1:4.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Zagłębie trzykrotnie grało w tej części gry w przewadze, lecz nie potrafiło tego wykorzystać. Druga tercja zaczęła się od idealnej sytuacji Siemiona Garszyna, który będąc sam na sam z Odrobnym przegrał ten pojedynek. Zemściło się to natychmiast - po kontrze nowotarżan pierwszego gola w spotkaniu zdobył Krystian Dziubiński. Kolejne minuty gry to przewaga gości, którzy potrafili grając 5 na 5 zamknąć Zagłębie we własnej tercji. Efektem tego były kolejne dwie bramki przyjezdnych. Pierwszą bramkę dla sosnowiczan (i jak się potem okazało jedyną) zdobył Siemion Garszyn. W trzeciej tercji Zagłębie zaczęło grać zdecydowanie szybciej. Mimo tego nie zdołało zdobyć gola, chociaż znowu trzy razy grało w przewadze. Wynik meczu ustalił Alexander Pettersson golem do pustej bramki.

Zagłębie Sosnowiec – KH Podhale Nowy Targ 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

0:1 Krystian Dziubiński - Samu Suominen, Emil Švec (20:19)

0:2 Jarosław Różański - Łukasz Siuty (22:15)

0:3 Petr Chaloupka - Patryk Wsół, Krystian Dziubiński (34:43)

1:3 Siemion Garszyn - Matej Cunik, Filip Stoklasa (37:05)

1:4 Alexander Pettersson (59:48, do pustej bramki)

Sędziowie: Tomasz Radzik, Przemysław Gabryszak (główni) - Daniel Lipiński, Sebastian Machel (liniowi)

Minuty karne: 10–24 (w tym 10 min. dla Neupauera za niesportowe zachowanie)

Strzały: 34-40

Widzów: 400

Zagłębie: Radziszewski (Kotuła n/g) - Cunik, Charousek; Garszyn, Tyczyński, Stoklasa - Kaluža (4), Horzelski (2); Oriechin, Butsenko, Nahunko - Podsiadło (2), Triasunow; Bernacki, Karczocha (2), Kozłowski - Khoperia, Piotrowski oraz Sikora, Blanik, Stojek.

Podhale: Odrobny (B. Kapica n/g) – Suominen, Seed; Pettersson, Willick, Campbell (4) – Chaloupka (2), Wsół (2); Švec, Dziubiński (2), Nättinen – Mrugała (2), Sulka (2); Jenčík, Neupauer (12), Franek oraz Siuty, Różański, Valentino oraz Słowakiewicz.