logo2

GieKSa wygrała z Zagłębiem
piątek, 20 grudnia 2019 21:57

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali w wyjazdowym spotkaniu w Katowicach z miejscowym GKS 1:3.

Dwie pierwsze tercje nieznacznie wygrali gospodarze. W 53 minucie kontaktowego gola z gry w podwójnej przewadze zdobył Dominik Nahunko. W końcówce spotkania trener Zagłębia wycofał bramkarza. Ten manewr nie przyniósł zamierzonego efektu, bo gola do pustej bramki zdobyli katowiczanie.

W niedzielę o godzinie 17:00 w ostatnim meczu tego roku Zagłębie podejmie Podhale Nowy Targ.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

1:0 Szymon Mularczyk - Tadej Čimžar, Patryk Wajda (02:31)

2:0 Tuukka Rajamäki - Marcin Kolusz, Grzegorz Pasiut (21:35, 5/4)

2:1 Dominik Nahunko - Marek Kaluža, Marcin Horzelski (52:21, 5/3)

3:1 Grzegorz Pasiut (59:04, do pustej bramki)

Sędziowali: Paweł Breske, Mirosław Cybuch (główni) - Mateusz Bucki, Sajmon Grelich (liniowi)

Minuty karne: 10-16

Strzały: 40-29

Widzów: 700

GKS (2): Rahm (Kieler n/g) – Krawczyk, Wajda (4); Rajamäki, Pasiut, Michalski – Salmi, Jaśkiewicz; Krężołek, Makkonen, Kolusz – Tomasik, Čakajík; Lähde, Čimžar, Starzyński (4) oraz Mularczyk, Paszek.

Zagłębie: Radziszewski (2) (Czernik n/g) - Cunik (2), Horzelski (2); Nahunko, Tyczyński, Stoklasa (2) - Kaluža, Triasunow (2); Oriechin, Karczocha, Garszyn - Podsiadło, Charousek (2); Bernacki, Butsenko, Kozłowski (2) - Salamon, Działo (2); Sikora, Stojek, Jaskólski.